Liečivá sila Zeolitu
Zeolit je jeho účel:
Vnútorné použitie Zeolitu
Zeolit vyniká svojimi absorpčnými schopnosťami. V ľudskom organizme nasáva toxíny, škodliviny, choroboplodné zárodky, splodiny metabolizmu, plesne, vírusy a baktérie.
Uzavrie ich do svojej zvláštnej štruktúry a z tela sa vylúčia stolicou a močom.
Zeolit v tele chemicky nereaguje, to znamená, že sa nespája so žiadnymi látkami, neusadzuje sa v tkanivách a orgánoch.
Na preventívnu očistu organizmu: potrebujeme užívať Zeoolit 6 týždňov, 4 týždne bez prestávky, potom nasleduje týždeň pauza a znova pokračujeme 2 týždne. Preventívne detoxikačné kúry robíme dva krát ročne. Skoro na jar a pred nástupom zimy.
- Zeoit užívame vždy na lačno, ráno, jeden krát denne. Aby sa Zeolit dostal až do tráviaceho traktu, nejeme aspoň pol hodiny, najlepšie 45 minút.
- Jeho užitie je jednoduché: jedna čajová lyžička zeolitu rozmiešaná v troche vody, napríklad 50 ml a vypijeme. Zapijeme čistou vodou, alebo bylinkovým čajom, alebo ovocnou šťavou.
- Nikdy neužívame kovovú lyžičku!
- Narušila by záporný elektrický nápoj zeolitu, ktorý zabezpečuje jeho absorpčné schopnosti.
Zápcha: jedna lyžička zeolitu s jednou lyžičkou olivového oleja. Za studena lisovaný.
Žalúdočné problémy: užívame ho aj krátkodobo pri akútnych tráviacich problémoch, pri zlom trávení, nafukovaní, pocite plnosti, po konzumácii ťažkých jedál, pri gastritíde, vredoch žalúdka, nadmernej kyslosti žalúdka, ochoreniach žlčníka, pri hnačkách a žalúdočnej neuróze.
Olivový olej je vhodný na všetky typy žalúdočných problémov. Ricínový olej – využíva sa pre svoje mimoriadne schopnosti mierniť kŕče, spazmy, nadúvanie, bolesti. Pôsobí aj protizápalovo, uľavuje aj pri záchvatových stavoch žlčníka a vredov. Ten ale mierne zohrejeme a tak zmiešame so zeolitom.
Užívame jednu čajovú lyžičku zeolitu ráno na lačno s lyžičkou oleja, alebo čistý, kým neodznejú bolesti.
Vonkajšie použitie zeolitu
Používame to ako obklady. Prikladáme obklady zeolitu a olejov. Olej volíme podľa typu ochorenia.
Sezamový, konopný, oreganový a ľanový olej – je zároveň rastlinné liečivo cez kožu, jeho pôsobenie je iné, ako pri prechode tráviacim traktom. Účinné látky sa do postihnutého orgánu dostávajú aj cez obklad za niekoľko minút. Obklad je vhodný aj preto, že sa nedráždi sliznica žalúdka, nezaťažuje sa tráviaci trakt, a neodčerpáva sa energia tela, ktorú potom organizmus využije na liečebný proces.
Do zmesi so zeolitom môžeme zmiešať aj harmanček rímsky, a všelijaké liečivé bylinky, ktoré máme doma. Čiže zeolitový prášok, olej a bylinky. Všetko zmiešame. Dve polievkové lyžice zeolitu, jedna lyžička oleja, a jedna lyžička byliniek. Vmiešame v porcelánovej, alebo v sklenenej miske. Ak si urobíme viac masy, dáme do chladničky, kde to môže byť aj dva až tri dni.
Zeolitoú masu natrieme na plátno, priložíme na postihnuté miesto. Prikryjeme bavlnenou látkou, alebo uterákom, aby to bolo na tele. Ak máme niečo ohrevné, tak ešte lepšie. Napríklad si uvaríme v ponožke kuchynskú soľ a tú rozložíme do obliečky z malého vankúša a tak to dáme ešte na obklad.
Obklady pri problémoch pohybového aparátu:
Bolesť kĺbov
1, 2 PL zeolitu zmiešame s nahriatým ricínovým, alebo ľanovým olejom, masu rozotrieme na plátno a priložíme na boľavé kĺby.
2, 2PL zeolitu zmiešame s bylinkovou kostihojovou, ( konopnou, nechtíkovou masťou),
3, 2PL zeolitu zmiešame s 1 čajovou lyžičkou kurkumy a 1PL olivového oleja
4, 2PL zeolitu zmiešame s 1PL konopného oleja a 3 kvapky esenciálneho oleja, myrta, céder, levanduľa, harmanček.
Kúpele – balneoterapia
Zeolit sa využíva v balneoterapii odpradávna. Do napustenej vane, kde by voda nemala mať viac než 37 °C, nasypete práškový zeolit a rozmiešate rukou. Kúpeme sa 15- 20 minút. Je potrebné absolvovať až 10-12 kúpeľov.
Počas kúpeľa nastáva hlboká očista všetkých telových systémov a orgánov.
Zeolit na rany
Práškový zeolit môžeme nasypať rovno na ranu krvácajúcu, hnisavú, na vredy, furunkuly a podobne.
Zeolit zastavuje krvácanie, podporuje hojenie, rana sa nezapáli. Vhodné na aplikáciu zeolit na keloidné jazvy. Aplikujeme ho na zastavenie krvácania, je sterilný. Ranu najprv vyčistíme s bylinkovým odvarom z repíka, harmančeka alebo nechtíka a následne hneď ranu posypeme zeolitom. Ak je to možné, necháme to tak, nezaväzujeme ranu, lepšie sa vstrebá. Rany sa hoja o polovicu rýchlejšie. Na koži neostávajú stopy.
Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359
Zanechajte nám komentár