Zákaz mučenia a neľudského alebo ponižujúceho zaobchádzania alebo trestu
Od rozhorčeného rodiča: „To šialenstvo Matoviča a Krajčiho (a nimi dosadených nekompetentných ľudí v riadiacich pozíciách niektorých nemocníc) už vážne musí skončiť!
Je neskutočné a trestuhodne to obmedzovanie zdravotnej starostlivosti! Národný ústav detských chorôb 9.12. 2020 rozhodol (áno, ten Krajčiho lesník), že od piatku vyšetria deti len s negatívnym testom a samozrejme rodič ho musí mať tiež … max. 48 hod starý!
Náš syn má len niekoľko týždňov, je chorý, a musí chodiť do 6-7 odborných ambulancií niekoľko krát za týždeň. Vážne netušíme, ako sa má matka starajúca o novorodenca a dvojročné dieťa, chodiť každé dva dni niekam testovať po mnoho týždňov, v zime, daždi, na celé hodiny čakania! Toto je vážne za hranou, choré, zvrátene. Úprimne, verím, že za toto všetko raz Matovič, Krajči a ich banda skončia pred súdom … prinajmenšom.
10.12.: volali z NUDCH, že bez covid testu neošetria ani len pár dňové / týždňové bábo. Veď to je vážne kruté, do toho malého nošteka pchať tu hrubú vec! Malinky to pretrpí; veď sa nevie brániť; a budeme veriť, že mu spôsobila zranenia. Ale čo také 2-3 ročné detičky, ktoré sú vnímavé, citlivé? Mnohé majú strach z lekárov a lekárskych zásahov?! Trauma na mnoho rokov, ak nie celý život. Veď také deti sú len doma so svojimi rodičmi; chodia ešte do škôlok a škôl. Nestačí otestovať len rodičov?! Viete si predstaviť, že podmienkou prevozu a prijatia doslova umierajúceho pár hodinového novorodenca z Ružinova na JIS NUDCH Kramára bolo vykonanie AG testu u novorodenca?! Veď to je nezmysel! Nielen, že nemôže byt infikovaný, ale ani len infekčný po pár hodinách pobytu na tomto svete! Oni mu ho vážne urobili!
Európsky dohovor o ľudských právach
ČLÁNOK 3 Zákaz mučenia Nikoho nemožno mučiť alebo podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu.
ČLÁNOK 4 Zákaz otroctva a nútenej práce 1. Nikoho nemožno držať v otroctve alebo nevoľníctve. 2. Od nikoho sa nevyžaduje, aby vykonával nútené alebo povinné práce. 3. Za “nútenú alebo povinnú prácu” sa na účely tohto článku nepovažuje: a) práca bežne vyžadovaná počas pozbavenia slobody podľa článku 5 tohto dohovoru alebo v čase podmienečného prepustenia; b) služba vojenského charakteru alebo, v prípade osôb, ktoré odmietajú vojenskú službu z dôvodov svedomia v krajinách, kde sa takéto odmietnutie vojenskej služby uznáva, iná služba vyžadovaná namiesto povinnej vojenskej služby; c) služba vyžadovaná v prípade núdze alebo pohromy ohrozujúcej život alebo blaho spoločnosti; d) práca alebo služba, ktorá tvorí súčasť bežných občianskych povinností.
ČLÁNOK 5 Právo na slobodu a bezpečnosť 1. Každý má právo na slobodu a osobnú bezpečnosť. Nikoho nemožno pozbaviť slobody okrem nasledujúcich prípadov, pokiaľ sa tak stane na základe postupu stanového zákonom: a) zákonné pozbavenie slobody osoby po odsúdení príslušným súdom; b) zákonné zatknutie alebo pozbavenie slobody z dôvodu nesplnenia rozhodnutia vydaného súdom v súlade 8 9 so zákonom alebo s cieľom zabezpečiť splnenie povinnosti stanovenej zákonom; c) zákonné zatknutie alebo pozbavenie slobody za účelom predvedenia pred príslušný súdny orgán pre dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu, alebo ak je to dôvodne považované za potrebné za účelom zabránenia spáchaniu trestného činu alebo úteku po jeho spáchaní; d) pozbavenie slobody maloletého na základe zákonného rozhodnutia za účelom výchovného dohľadu alebo jeho zákonné pozbavenie slobody za účelom predvedenia pred príslušný súdny orgán; e) zákonné pozbavenie slobody osôb, aby sa zabránilo šíreniu nákazlivej choroby, alebo duševne chorých osôb, alkoholikov, narkomanov alebo tulákov; f) zákonné zatknutie alebo iné pozbavenie slobody osoby, aby sa zabránilo jej nepovolenému vstupu na územie štátu, alebo osoby, proti ktorej sa vedie konanie o vypovedaní alebo vydaní. 2. Každý, kto je zatknutý, musí byť bez meškania a v jazyku, ktorému rozumie, oboznámený s dôvodmi svojho zatknutia a s každým obvinením proti nemu. 3. Každý, kto je zatknutý alebo pozbavený slobody v súlade s ustanovením odseku 1 písm. c) tohto článku, musí byť ihneď predvedený pred sudcu alebo inú úradnú osobu splnomocnenú zákonom na výkon súdnej moci a má právo, aby jeho vec bola prejednaná v primeranej lehote, alebo byť prepustený počas konania. Prepustenie sa môže podmieniť zárukou, že sa takáto osoba dostaví na pojednávanie. 4. Každý, kto je zatknutý alebo inak pozbavený slobody, má právo podať návrh na začatie konania, v ktorom súd urýchlene rozhodne o zákonnosti pozbavenia jeho slobody a nariadi prepustenie, ak je pozbavenie slobody nezákonné. 5. Každý, kto bol zatknutý alebo pozbavený slobody v rozpore s ustanoveniami tohto článku, má nárok na odškodnenie.
ČLÁNOK 6 Právo na spravodlivé súdne konanie 1. Každý má právo na to, aby jeho vec bola spravodlivo, verejne a v primeranej lehote prejednaná nezávislým a nestranným súdom zriadeným zákonom, ktorý rozhodne o jeho občianskych právach alebo záväzkoch alebo o akomkoľvek trestnom čine, z ktorého je obvinený. Rozsudok musí byť vyhlásený verejne, ale tlač a verejnosť môžu byť vylúčené buď po dobu celého alebo časti procesu v záujme mravnosti, verejného poriadku alebo národnej bezpečnosti v demokratickej spoločnosti, keď to vyžadujú záujmy maloletých alebo ochrana súkromného života účastníkov alebo, v rozsahu považovanom súdom za úplne nevyhnutný, pokiaľ by vzhľadom na osobitné okolnosti mohla byť verejnosť konania na ujmu záujmom spravodlivosti. 2. Každý, kto je obvinený z trestného činu, považuje sa za nevinného, dokiaľ jeho vina nebola preukázaná zákonným spôsobom. 3. Každý, kto je obvinený z trestného činu, má tieto minimálne práva: a) byť bez meškania a v jazyku, ktorému rozumie, podrobne oboznámený s povahou a dôvodom obvinenia vzneseného proti nemu; b) mať primeraný čas a možnosti na prípravu svojej obhajoby; c) obhajovať sa osobne alebo prostredníctvom obhajcu podľa vlastného výberu, alebo pokiaľ nemá dostatok prostriedkov 10 11 na zaplatenie obhajcu, aby sa mu poskytol bezplatne, ak to záujmy spravodlivosti vyžadujú; d) vypočúvať alebo dať vypočúvať svedkov proti sebe a dosiahnuť predvolanie na vypočúvanie svedkov vo svoj prospech za rovnakých podmienok, ako v prípade svedkov proti nemu; e) mať bezplatnú pomoc tlmočníka, ak nerozumie jazyku používanému pred súdom, alebo ak týmto jazykom nehovorí.
https://www.echr.coe.int/documents/convention_slk.pdf
prebraté Zem&Vek
Zanechajte nám komentár