Výstražný odkaz pre EÚ z Gazpromu
Gazprom natočil desivý odkaz pre Európsku úniu, že zima bude tento rok veľká a doplnil zábery vypnutím turbín Nord Stream 1 a ruskou básňou! A je to ešte horšie, pretože britská televízia začala pre divákov na Kolese šťastia ponúkať ako výhru už aj platenie účtov za elektrinu na niekoľko mesiacov!
Na Slovensku prepuká panika a prví prevádzkovatelia reštaurácií už dostali oznámenie, že majú platiť 6x vyššie mesačné zálohy na elektrinu, namiesto 600 EUR v prepočte majú platiť 3600EUR, čo znamená neodvratný koniec prevádzky reštaurácie! Európu čakajú sociálne búrky v uliciach!
Situácia v Európskej únii po zastavení dodávok plynu cez Nord Stream 1 sa dá prirovnať k pádu Rímskej ríše.
Hlavný pilier západného sveta, ktorý bol hlboko a desiatky rokov pochovaný pod povrchom verejného záujmu, začína praskať a otriasajú sa základy celej Európskej únie. Tým pilierom, ktorý bol hlboko v podzemí politického záujmu, je samozrejme pilier sociálnej bezpečnosti, na ktorý sa prakticky zabudlo, že vôbec existuje.
Vďaka Ruskej federácii mala Európa energetický blahobyt a priemysel zažíval neobmedzenú konjunktúru, pretože podľa princípu Davisovej teórie trhov platí, že ak sú lacné energie a palivá na vstupoch do spoločnosti a priemyslu, potom priemysel aj spoločnosť rastie a bohatne, pretože tieto energie poháňa ekonomický rast. A práve energie sú hlavným cementom piliera sociálnej bezpečnosti.
Energia a palivá sú všade okolo vás. Máte ich dokonca aj na sebe, aj keď to nevidíte. Oblečenie, ktoré máte na sebe, nemožno vyrobiť bez ropy, elektriny a plynu. Ani dokonca to, čo máte v sebe, nejde bez energií a palív vyrobiť, ako sú napr. potraviny, ktoré zjete, nápoje a predovšetkým lieky. Energie a palivá sú v telefónoch, ktoré držíte v rukách. Energie sú v aplikáciách v telefónoch, ktoré sú síce len programy, ale tie programy bežia vzdialene na serveroch, ktoré majú obrovskú spotrebu v datacentrách.
Tam sú obrovské elektrické príkony, a to ako pre servery, tak aj pre ich chladenie a klimatizáciu. Datacentrá začnú čoskoro posielať enormné faktúry za prevádzky serverov, na to sa musia pripraviť všetci prevádzkovatelia webov, pretože čoskoro začnú byť prevádzky serverov kvôli účtom za energie naozaj neuveriteľne finančne nákladné a bez masívnej podpory čitateľov (alebo dotácií od štátu v prípade MSM médií) neprežijú! Toto všetko je pritom iba v dôsledku toho, k čomu v EÚ došlo v posledných zhruba 30 rokoch v rámci šialenej Zelenej politiky.
Za mamuťou energetickou krízou v Európe stojí šialená nemecká zelená politika zo začiatku 90. rokov
Západná Európa prestala začiatkom 90. rokov spaľovať uhlie a začala uzatvárať jadrové elektrárne a na čele s Nemeckom bolo rozhodnuté, že elektrina sa bude vyrábať spaľovaním lacného ruského plynu, ktorý z fosílnych palív má najmenšie emisie, a to tak dlho, než sa podarí Európu transformovať na zelenú ekonomiku, kde sa všetka elektrina bude vyrábať len ekologicky, teda zo Slnka, vetra, vody a termálnych zdrojov. Taký bol šialený Zelený plán.
Celá západná Európa tak dnes vyrába elektrinu spaľovaním plynu, predovšetkým ruského plynu, a tým máte odpoveď na to, prečo je cena plynu a elektriny v Európe tak úzko previazaná. Jedinou výnimkou sú bývalé krajiny Varšavskej zmluvy, ktoré nikdy na spaľovanie plynu na výrobu elektriny neprešli a stále vyrábajú elektrinu z jadra (ČR a SK) a z uhlia, predovšetkým v Poľsku. Nikde inde v západnej Európe toto dnes už neexistuje a len ťažko sa bude obnovovať.
Práve preto má český premiér Petr Fiala tak za ušami, pretože európske elity mu držia nôž pod krkom a vyhrážajú sa mu, že nesmú siahnuť na elektrinu vyrábanú v českých elektrárňach, pretože tá elektrina musí von z republiky, musí do Nemecka a musí do západnej Európy. Taký je príkaz a Fiala vie veľmi dobre, že táto situácia je neudržateľná a v celej Európe vypuknú sociálne búrky a nepokoje.
Demonštrácia minulú sobotu v Prahe bola len slabým odvarom toho, čo čaká európska metropola už za pár týždňov. Dôjde k obrovským demonštráciám, k pádom vlád ak nástupu nových vlád. A súčasťou tohto procesu budú noví kádri, ktorí na tých demonštráciách budú naštvanému masovému ľudu predstavení. Tí kádri sú dopredu už vybraní, sú predurčení a nie je dovolené, aby ich ktokoľvek ohrozil alebo zatienil, ani pri prejavoch na konceptuálnych demonštráciách. Rozvrat EÚ je súčasťou transformačného procesu Veľkého resetu.
VIDEO: A zima bude veľká!
Ruský Gazprom natočil [ 1 ] desivé programovacie video, ktoré funguje ako odkaz Európskej únii. Jedná sa o zábery z uzavretia potrubia Nord Stream 1 prostredníctvom otočenia gombíka a vypnutím turbín, čo je doplnené zhudobnenou básňou ruského lyrika Jurija Vizbora s názvom “ A zima bude veľká „ so zábermi zmrznutej Európy. Toto desivé video iba predznamenáva, čo čaká celú Európu. Báseň Jurija Vizbora sa týka pôvodne Matky Rusi, ktorá objíme celé Rusko počas zimy do ľadovej náruče a prepustí ju až na jar, ale v tomto prípade to vyzerá, že to celé bude úplne obrátene, pretože zatiaľ čo Rusko bude v pohode, Európa bude naozaj mrznúť.
Ale pozor, to mrznutie je iba ten menší problém. Tým hlavným problémom je, že plyn sa používa na vstupoch výroby drvivej väčšiny potravín v Európe a ich spracovanie. Úplne drvivo vo všetkých úsekoch prípravy potravín a spracovania. Nejde len o pekárne a všetko pečivo, ktoré sa dnes nepečie inak ako v plynových rozpekacích peciach, kde sa pripravuje rozpekané pečivo pre supermarkety. Týka sa to aj normálneho nemrazeného pečiva, pretože na priemyselnú výrobu pečiva nebolo ekonomicky únosné používať elektrické pece. Plyn je jednoducho nenahraditeľný, minimálne nie v krátkom časovom horizonte, ani v strednodobom, pretože nahradiť plyn znamená posilniť výrobu elektriny inak ako spaľovaním plynu.
VIDEO: Prvý Brit si na Kole šťastia v britskej televízii vytočil výhru, že zaň televízia zaplatí 4 mesačné účty za elektrinu
A to znamená obnoviť uhoľné elektrárne, teda tie, ktoré je možné obnoviť a nezhrdzaveli, a znamená to aj obnoviť výrobu z jadra. Lenže, to nebude stačiť. Bez plynu v priemysle sa musia postaviť desiatky nových jadrových elektrární, musia sa posilniť rozvodne, trafo stanice, to sú investície v rádoch biliónov EUR v celej EÚ a projekt na minimálne 20 rokov. A niektoré prevádzky nahradiť nepôjde, pretože plyn je exkluzívnou súčasťou technologického postupu výroby tovaru a nedá sa nahradiť. A tak sa nemôžete čudovať, že britská televízia v obľúbenom programe Koleso šťastia začala ponúkať ako výhru platenie účtov za elektrinu po dobu 4 mesiacov. Ceny za elektrinu sú v Británii už také obrovské, že dokonca ani televízna spoločnosť nemôže ponúknuť ľuďom výhru platenia účtov na dlhšiu dobu, napríklad na 1 rok, čo by sa obvykle očakávalo, pretože nikto nevie, ako mamutia cena za elektrinu bude za 4 mesiace a viac.
Ani televízia by to nemusela zvládnuť platiť prípadnému výhercovi. A preto je v ponuke Kolesa šťastia platenie energie len na dobu 4 mesiacov. Vo videu je muž, ktorý odoberá elektrinu pomocou žetónového elektromeru s predplateným odberom, o týchto žetónových elektromeroch som už v minulosti písal a vidíte, je to tu. Elektrina bude taká drahá, že ľudia si začnú kupovať žetónové elektromery, aby mali spotrebu elektriny pod kontrolou a nedošlo k zruinovaniu ich domáceho rozpočtu. Bude len málo ľudí, ktorí si budú môcť dovoliť platiť horibilné a astronomické zálohy na elektrický paušál, a to nielen v Británii, ale čoskoro aj v ČR a na Slovensku. A práve na Slovensku začala situácia dramaticky eskalovať.
Na Slovensku začali prvým reštauráciám vyskakovať mesačné zálohy za dodávky elektriny o neuveriteľný a likvidačný 6,5-násobok
Slovenská RTVS priniesla informáciu [ 2 ] o majiteľovi reštaurácie v Nitre, ktorý mal fixáciu na celý podnik a platil mesačné zálohy vo výške 700 EUR, teda približne 17 000 ČK za mesiac, čo bolo pre celý podnik v podstate normálne a prijateľné. Lenže práve dostal od dodávateľa novú faktúru, kde má mesačne na zálohe platiť 4 500 EUR, čo je v prepočte 110 000 korún! Iba za elektrinu tak platí skoro 6,5x viac a podľa svojich slov to nemôže preniesť do cien jedál a nápojov, pretože by mu do reštaurácie nikto neprišiel, keby zdvihol 6,5x ceny na jedálnom lístku. Takže sa snaží vypnúť všetko, čo sa dá, vrátane osvetlenia a chce si zaobstarať fotovoltaické panely.
Problém je v tom, že fotovoltaika nie je určená na priame vykrývanie lokálnej spotreby, pretože na to je potrebný výkonný invertor a tiež robustná sada lítiových batérií, čo je mamutia investícia, ale aj keď do toho majiteľ zainvestuje, problém bude v tom, že cez zimu , kedy sa kúri a svieti najviac kvôli krátkym dňom, keď je svetlo vonku, je obvykle zamračené na oblohe Európy a slnečný svit je naozaj cez zimu veľmi slabý a účinnosť panelov nulová či veľmi nízka, pokiaľ nejde o reštauráciu na horách nad úrovňou mrakov nízkej oblačnosti, ale to by sa týkalo len Álp, prípadne Lomnického štítu.
Pokiaľ nedôjde na Slovensku k drastickej regulácii cien elektriny a plynu, vypuknú v uliciach nepokoje. Rovnako ako vo všetkých mestách a metropolách Európy. Tie nepokoje už nebudú mať konceptuálne konanie, pôjde o objektívne procesy samovoľného riadenia. A to nebude pekný pohľad. Pôjde o životy, o zdravie. Nielen kvôli zime, ale aj kvôli stretom s políciou a neskôr aj s armádou. Nemecko zvažuje, že od 1. októbra by mohlo nasadiť do ulíc hliadky Bundeswehru pre udržanie poriadku a zabránenie sociálnym búrkam. Politici majú niekoľko málo týždňov, skôr dní na to, aby skočili na krk energetických búrz a začali energie ľuďom predávať priamo bez účasti burzy a bez emisných kvót. Ak to politici neurobia, budú mať vojnu v uliciach. A zima… zima bude veľká!
-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: aeronet.news
Zanechajte nám komentár