VETO vojne na Ukrajine!
Maďarsko rozzúrilo EÚ blokovaním pomoci Ukrajine vo výške 18 miliárd EUR
Museli to vedieť aj vlády iných krajín, ale prizdisráči si netrúfli Bruselu odporovať! Je s podivuhodné, čo všetko sa o vpáde Putina píše, len nie to, čo bolo príčinou prečo to urobil. Svoju krajinu má veľkú, nerastné bohatstvo asi tiež, tak mám otázku ako sa tam asi mala časť ruského obyvateľstva. Putin mal prianie, aby NATO nerobilo kruh okolo jeho hraníc. Je prekvapujúce aj to, že Rus popisovaný niekým ako takmer negramotný, žijúci asi doteraz v zemľankách, po sankciách asi aj hladný sa doteraz drží… skvelá Ukrajina s pomocou od polovice sveta, že doposiaľ nezvíťazila? Stále platí, že každé prečo má aj svoje preto, len to „preto“ nám nikto nepovie. K slzám dojemný prejav ministra obrany USA večer v televízii, z ktorého vyplývala snaha USA podporiť suverenitu a práva každej krajiny ma dohnal k otázke kto, kedy a kam vstúpil so zbraňou v ruke do cudzej krajiny.
VETO vojne na Ukrajine! Orbán včera prezrel mazaný bruselský plán, zmaril ho, a rozzúril Eurokratov!
857 korún a úroky z nich za 35 rokov včera ušetril každému občanovi Slovenska a Česka Victor Orbán, keď nechal vetom zablokovať finančnú pomoc EÚ Ukrajine.
Brusel si chcel u bankárov na komerčný úrok požičať na 35 rokov 18 miliárd EUR (450 miliárd CZK), a všetky tieto peniaze chcel budúci rok poslať do Kyjeva, ako veľmi výhodnú pôžičku so splatnosťou 35 rokov.
Orbán celú finančnú operáciu zablokoval, pretože za splatenie dlhu Kyjevom boli všetky krajiny EÚ povinné poskytnúť ručenie. Celá operácia bola pokusom Bruselu ako mazane nechať zaplatiť občanov Únie vojnu na Ukrajine. Ukrajina potrebuje mesačne niekoľko miliárd EUR, inak skrachuje a nebude mať na dôchodky, na výplaty, ani na základný chod štátu. Pre rozhodnutie o pôžičke je potrebné v EÚ jednomyseľnosť, a preto ju mohol Orbán vetovať so spoločným ručením na minulé pôžičky COVID pre Brusel (700 miliárd EUR, 17,5 bilióna CZK), ktoré potom Brusel rozdeľoval predovšetkým kamarátkam do Talianska, České médiá Victora Orbána za VETO ostro kritizovali.
Preto Vivat Victor Orbán! (835 korún je vypočítané zo zvyklosti Bruselu, že sa Česko podieľa 2% na obdobných nákladoch EÚ. Ide o kombináciu HDP a počtu obyvateľov Česka. U Slovenska je výsledná čiastka rozpočítaná na Slováka obdobná.) Vojnu na Ukrajine rozhodnú peniaze.
Už 8. novembra japonské médiá informovali, že Washington tajne tlačí na amerických bankárov, aby obchodovali s Ruskom napriek sankciám. Túto informáciu priznal pri niekoľkohodinovom výsluchu v americkom Kongrese generálny riaditeľ JP Morgan Chase & Co. Jamie Dimon. Podľa analytikov Bidenova administratíva politicky potrebuje, aby Rusko zásobovalo krajiny rozvojového sveta lacnými potravinami, hnojivami a energiami, a preto dostali veľké americké bankové korporácie tajnú inštrukciu, aby ruské obchody sprostredkovávali. Napríklad americká Citigroup, ktorá mala pred vojnou v ruských obchodoch vložené finančné aktíva vo výške 9,8 miliardy dolárov, ich v septembri v tých istých ruských obchodoch mala 7,9 miliardy dolárov.
Rusko-americké tiché vyjednávanie za chrbtom Bruselu sa už prejavilo tento týždeň, keď Holandsko uvoľnilo zadržiavané ruské hnojivá pre Afriku, kedy Rusko oznámilo, že zásielka lacných hnojív zamieri aj do Indonézie, ktorá lacné hnojivá potrebuje na produkciu palmového oleja, ktorého je hlavným svetovým producentom. Krátko po vyhlásení Bruselských sankcií, ktoré na jar zdraželi niekoľkonásobne hnojivá, Indonézia vyhlásila, ako sme vtedy informovali, zákaz vývozu palmového oleja. Na dovoze lacného Indonézskeho palmového oleja sú závislí európski a americkí výrobcovia potravín. Washington sa tak uvoľnením bankových sankcií na Rusko snaží odvrátiť negatívne nálady v rozvojovom svete, ktoré vyvoláva Brusel svojou sankčnou politikou, a zachrániť svojich producentov potravín pred zdražovaním, a upokojiť Američanov naštvaných drahotou.
Nemecký koncern BASF oznámil, že ukončuje svoje všetky výrobné aktivity v Európe a presúva ich do Číny. Dôvodom sú drahé energie, ktoré nedovoľujú v Európe podnikať. Brusel tak z Európy vyhnal jeden z najzárobkovejších európskych chemických koncernov. Po jeho odchode začnú krachovať továrne, ktoré boli na jeho produktoch závislé, a používali ich vo svojich výrobkoch. Riaditeľ chemického koncernu BASF bol súčasťou Scholzovej delegácie v Pekingu (viď. MAP 1503). Po koncerne Volkswagen, ktorý vyhlásil, že už považuje Čínu za svoju hlavnú oblasť na výrobu, a začal tam presúvať výrobné reťazce, tak ďalší mega-koncern uteká z Európy. Analytici očakávajú veľmi rýchly a krutý rozpad európskeho priemyslu. Ak budú Brusel a fialoví gašpari pokračovať vo svojej politike ešte pár mesiacov, Európa skrachuje a všetky továrne budú odvezené preč! Preto je potrebné, čo najskôr nadviazať priateľské vzťahy s Ruskom, a ukončiť ukrajinskú vojnu. Tu už ide o základné prežitie Európy a jej obyvateľstva. Bez priemyslu nie je život v Európe možný! Je na nás všetkých, aby sme sa za mier zasadili. Inak Európa skrachuje!
Marta Slezáková
Zanechajte nám komentár