VEDCI VARUJÚ! RÚŠKOVÝ SYNDRÓM KYSLÍKOVEJ DEPRIVÁCIE SA ŠÍRI ZEMEGUĽOU. DLHŠIE NOSENIE RÚŠKA JE PRÍČINOU ZMENY KRVI A VZNIKU NEURODEGENERATÍVNYCH OCHORENÍ
PSI SÚ V ŠOKOVANÍ, ĽUDIA NOSIA NÁHUBKY?
Svetový výskum prezrádza, že dlhšie nosenie covidových rúšok, či už doma vyrobených alebo respirátorov FFP2, môže spôsobovať 5- až 20-percentnú stratu kyslíka.
To vedie k hyperkapnii, teda k zvýšenému množstvu oxidu uhličitého v krvnom riečisku, vyvolanému obvykle nepostačujúcim dýchaním. Ďalej sú to návaly paniky, závrate, dvojité videnie, tinnitus, problémy s koncentráciou, bolesti hlavy, spomalené reakcie, záchvaty, zmeny v zložení krvi a dusenie z dôvodu nahradenia čerstvého vzduchu.
Vedci hovoria, že dlhšie nosenie rúška môže meniť zloženie krvi
Vdychovanie priveľkého množstva vydýchnutého oxidu uhličitého (CO2) môže byť podľa odborníkov Národného ústavu zdravia (NIH) životu nebezpečné.
K dnešnému dňu, po 2 rokoch rúškového teroru už všetci zažili prinajmenej ten pocit závratu, krútenia hlavy, zmätenosti z opakovane vdychovaného svojho už spracovaného vzduchu. Sú to však len počiatočné signály ďaleko závažnejších zdravotných problémov.
V skutočnosti môže každodenné nosenie rúška viesť k zmenám zloženia krvi a to zase, ak je vážne, vedie k „zmenám úrovne vedomia“, povedal Amesh A. Adalja, MD, vedec Centra pre zdravotnú bezpečnosť Univerzity Johnsa Hopkinsa v Marylande.
A zhoršuje sa to.
Nemecká neurologička Dr. Margarite Griesz-Brissonová, MD, PhD (z farmakológie), ktorá sa špecializuje na neurotoxikológiu a environmentálnu medicínu varuje, že kyslíková deprivácia z dlhodobého nosenia rúška môže spôsobiť trvalé neurologické poškodenie.
Vo svojom výskume uvádza:
„Opätovné vdychovanie nami vydýchnutého vzduchu nepochybne vytvára nedostatok kyslíka a prílev oxidu uhličitého. Vieme, že ľudský mozog je na kyslíkovú depriváciu veľmi citlivý.
Napríklad, v hipokampe sú nervové bunky, ktoré nemôžu byť bez kyslíka dlhšie než 3 minúty – inak neprežijú. Akútnymi varovnými príznakmi sú bolesti hlavy, ospalosť, krútenie hlavy, problémy koncentrácie, spomalenie reakčného času – reakcie kognitívneho systému.“
Dôvodom, prečo toľkí nositelia rúšok ANI NETUŠIA, že sa im deje toto chronické poškodenie je, že keď má niekto chronickú kyslíkovú depriváciu, všetky tie symptómy sa stratia, lebo človek si na deprivovaný stav zvykol.
Zostáva však zhoršená jeho výkonnosť a nedostatok príslušnej dodávky kyslíka do mozgu sa ďalej nebezpečne zhoršuje.
To je aj dôvod, prečo po dlhšom používaní rúšok mnohí ľudia hovoria, že im to už neprekáža. Prečo? Lebo prichádzajú o rozum. Doslova.
Vznik neurodegeneratívnych ochorení síce trvá roky, no túto pandémiu nosenia rúšok tu máme už dva roky!
Média a štátne orgány pandémiu natoľko zveličujú, vrátane takmer neškodného variantu omikron, že mnohí ľudia nosia rúška ešte aj vtedy, keď sú úplne sami doma, v aute, v práci alebo sa prechádzajú, či behajú vonku.
Deti v škole sú nútené nosiť rúška po celý deň, len s minimálnymi alebo žiadnymi pauzami, dokonca aj počas prestávok.
Niektorí ľudia nosia rúška doslova aj v posilňovni, keď cvičia na kardioprístrojoch.
Čím viac si myslíte, že si na nosenie svojho rúška zvykáte, tým väčšmi sa s pokračujúcou kyslíkovou depriváciou zosilňujú degeneratívne procesy vo vašom mozgu, vysvetľuje Dr. Margarite Griesz-Brissonová.
Navyše, ani nervové bunky v mozgu nie sú schopné deliť sa normálnym spôsobom a tie poškodené sa regenerovať, lebo mozog sa nevie zbaviť „odpadu“.
ODMS (rúškový syndróm) je ako oxidom uhličitým vyvolaná anestézia
Čím je mozog metabolicky aktívnejší, tým viac kyslíka potrebuje a to je dôvod, prečo je absolútne absurdné, aby deti nosili rúška celý deň.
„Navyše, imunitný systém detí je taký prispôsobivý, že potrebujú „stálu interakciu s mikrobiómom Zeme“, vyjadrila sa nemecká neurologička.
Táto sústavná kyslíková deprivácia, ktorá je pri 5% až 20% po celý deň pomalým mučením, je nielen nebezpečná pre zdravie dieťaťa a adolescenta, ale podľa odborníka z odboru spomaľuje tiež vývoj mozgu, spôsobujúc nezvratné škody, napríklad trvalé nervové poškodenie.
Chvíľu sa nad tým zamyslite. Je to rúškom vyvolaná anestéza. Presný opak toho, prečo chodíme do školy a učíme sa.
Záver
Trpí niekto, koho poznáte, rúškovým syndrómom kyslíkovej deprivácie? Nadýchnite sa čerstvého vzduchu a zmeňte to denné prostredie len čo to bude ľudsky možné.
A ak máte školopovinné dieťa, nezabudnite „bombardovať“ riaditeľa školy upozorňovaním na závažné následky nosenia rúšok a pripomínať im, že na zodpovednosť budú braní nielen členovia vlády alebo hlavný hygienik, ale aj oni osobne.
Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359
Zanechajte nám komentár