Toto je dôsledkom prítomnosti fašistických elementov v našom justičnom systéme – tvrdo kritizuje Harabin
Operácia sa podarila, pacient, zomrel. I takto by sa dalo parafrázovať to, čo sa deje na Slovensku v ostatných hodinách. Policajná akcia NAKA proti vysokým funkcionárom SIS a NBÚ, ale i proti niektorým iným osobám sa naozaj podarila, demokracia však, podľa vyjadrení viacerých politikov, zomrela.
Zásah Národnej kriminálnej agentúry smeroval nielen proti riaditeľovi Slovenskej informačnej služby, proti riaditeľovi Národného bezpečnostného úradu, vyšetrovateľom rozpusteného tímu Oblúk, ktorý vyšetroval skupinku takzvaných čurillovcov, ale aj proti ďalším ľuďom vyvolal na Slovensku doslova šok. Redakcia eReportu preto oslovila exministra spravodlivosti, expredsedu Najvyššieho súdu a v ostatných voľbách i neúspešného prezidentského kandidáta Štefana Harabina a spýtala sa ho, či aj on vníma tieto udalosti ako vojnu v polícii.
V inštitúciách sú dosadení ľudia, ktorí sú vydierateľní
„Toto je všetko dôsledkom prítomnosti fašistických elementov v justičnom systéme Slovenskej republiky,“ skonštatoval hneď v úvode Harabin, ktorý svoje slová vzápätí aj vysvetlil: „Ono to má základ v legislatívnom zakomponovaní do sústavy súdnictva, špeciálneho súdu, špeciálnej prokuratúry a nakoniec aj vzniku NAKA. To sú evidentne inštitúcie, ktoré v demokratickom a právnom štáte nemôžu byť, pretože majú politický charakter, a na týchto inštitúciách sú dosadení ľudia, ktorí sú vydierateľní. Je to absolútny rozklad právneho systému. Ja už som X krát hovoril, že Hitler, keď bol Dimitrov oslobodený vo vykonštruovanom procese, povedal, že nie je možné ovládať 36-tisíc sudcov, a preto zriadil Špeciálny súd, kde dosadil 36 sudcov, a všetko osoby, ktoré mohol vydierať. Narkomanov, deviantných homosexuálov, korupčníkov, milenecké trojuholníky či hlupákov, no a títo potom vynášali rozhodnutia, aké potreboval.“
„Je to absolútny rozklad právneho systému“
Štefan Harabin, exminister spravodlivosti
„No a na Slovensku nemáme tú istú situáciu? Na špeciálnom súde je kto predseda? Hrubala, narkoman a alkoholik, ktorý dvakrát riadil omámený motorové vozidlo. Pamela Záleská, ktorá má deviantný vzťah s novinárkou, brala do väzby Lučanského, a ktorá pojednáva kauzu sudcu Lindtnera, o ktorom predtým povedala, že je sviňa a treba ho zavrieť. A necíti sa byť zaujatá, čiže pácha trestnú činnosť v priamom prenose v mene štátu. Pojednáva kauzu, kde procesnou stranou ako poškodená je Tódová. A ona sa necíti byť zaujatá? Máme tam sudcu Klemaniča, ktorý už je na Najvyššom súde zo špeciálu, ktorý ako alkoholik odišiel zo Spišskej Novej Vsi pred disciplinárnym stíhaním a Lipšic ho zobral na Špeciálny súd. Sudca Pikna je až taký hlúpy, že dá nariadiť domovú prehliadku za trestný čin hanobenia ukrajinského národa, vo vzťahu ku ktorému ani nebolo začaté trestné stíhanie na špeciálnej prokuratúre,“ vymenúva Harabin ľudí, ktorí, podľa neho na svojich miestach nemajú čo robiť.
Na Slovensku je absolútny rozklad právneho systému
Harabin vo vymenúvaní ľudí, ktorí absolútne zlyhali ale neprestáva. „Na Špeciálnej prokuratúre je kto? Zlodej Lipšic, ktorý má podvodným spôsobom justičnú skúšku a rovnako podvodným spôsobom aj bezpečnostnú previerku. Kto bol na špeciálnej prokuratúre? Hons, ktorý sám sebe napísal trestné oznámenie vo vzťahu k Rostasovi, a potom bol dozorujúci prokurátor. Čiže absolútne nezákonné spôsoby a praktiky, a to vždy na politickú objednávku. No a to isté sa premietlo do NAKA. To je tiež politická inštitúcia. A toto, čo sa deje teraz, to je prejavom absolútnej slabosti a nekompetentnosti generálneho prokurátora Žilinku. Tu sudkyňa Záleská pácha trestnú činnosť v priamom prenose a on nedá návrh na jej vzatie do väzby a nezačína trestné stíhanie. Žilinka je generálny prokurátor! Čo robil Žilinka, keď táto skupina z NAKA vtrhla do budovy Okresného súdu Bratislava III a chceli ukradnúť spisy? Čo robil?“ pýta sa exminister spravodlivosti.
„Toto, čo sa deje teraz, to je prejavom absolútnej slabosti a nekompetentnosti generálneho prokurátora Žilinku.„
Štefan Harabin, exminister spravodlivosti
„Začal trestné stíhanie voči týmto policajtom za zneužívanie právomoci verejného činiteľa? I trestné stíhanie voči Lipšicovi, ktorého špeciálna prokuratúra bola dozorujúcou prokuratúrou, keď vtrhli do budovy súdu? Začal? Čo robí Žilinka, keď vydá rozhodnutie cez § 363 a Lipšic ho nerešpektuje?“ kladie ďalšie otázky Harabin „Veď Lipšic je podriadený prokurátor v zmysle nášho právneho systému Žilinkovi. A keď je monokratický systém, keď raz rozhodne generálny prokurátor a jeho rozhodnutie nie je rešpektované, no tak to je trestná činnosť na úrovni nižších prokurátorov, Tak sa čudujete, že toto sa deje? Ja sa nečudujem. Absolútny rozklad právneho systému,“ dodáva Harabin, ktorý celú súčasnú situáciu preto vníma ako prítomnosť fašistických zložiek v justičnom, prokurátorskom a policajnom systéme. „To sú útvary, ktoré v demokratickom a právnom štáte nemajú a nesmú byť, pretože vrcholí to potom do takýchto výsledníc, aké zaznamenávame v poslednom období,“ prízvukuje Harabin.
Trestne stíhaný Ďurka mal byť mimo službu
„Ale nielen teraz. Veď vtrhnutie do budovy Okresného súdu Bratislava III, to ani Horná Volta nepozná, lebo v právnom štáte políciu kontrolujú súdy. Niežeby svojvoľne vyšetrovatelia išli do budovy súdu kradnúť spisy. Toto kde ste videli? A generálny prokurátor nič!“ pohoršuje sa expredseda Najvyššieho súdu, ktorý nadviazal aj na kauzu vyšetrovateľa Pavla Ďurku, ktorý bol „povýšený“ do funkcie riaditeľa odboru ochrany, prevencie a boja proti korupcii Úradu inšpekčnej služby. Podľa neho nemal trestne stíhaný policajt Ďurka vôbec pokračovať v ďalšej v činnosti u polície a jeho práca v nej mu musí byť dočasne pozastavená.
„Keď nadriadený policajt urobí šéfa policajnej inšpekcie trestne stíhaného policajta, sám pácha trestnú činnosť zneužívania právomoci verejného činiteľa.“
Štefan Harabin, exminister spravodlivosti
„Veď taký je policajný zákon, no a keď to nadriadený policajt vo vzťahu k trestným trestne stíhaným policajtom neurobí, a ešte urobí šéfa policajnej inšpekcie trestne stíhaného policajta, a Žilinka nezačne trestne stíhať toho policajného funkcionára, lebo ten policajt, ktorý je nadriadený trestne stíhanému, on musí dočasne pozastaviť výkon funkcie trestne stíhanému, a keď to neurobí, tak sám pácha trestnú činnosť zneužívania právomoci verejného činiteľa, dokonca v mene štátu pácha trestnú činnosť. A Žilinka nič! Toto je generálny prokurátor?“ pohoršuje sa Štefan Harabin. Strana Smer-SSD však ukazuje prstom aj na prezidentku a na dočasne povereného premiéra Ódora, ktorý je aj ministrom vnútra v zastúpení, že vlastne oni to všetko ako keby kryjú a prehliadajú.
Režisérom je Čaputová a americká ambasáda
„Čaputová určite nie je čistá. To je tá istá pozícia ako sudcovia alebo prokurátori. Čaputová je podvodná advokátka v úrade, čiže Čaputová je vydierateľná. Čo urobila Čaputová, keď dočasný minister v úradníckej vláde Šimko vyžadoval dodržiavanie zákona na strane policajtov NAKA? No Čaputová ho odvolala. A čo on žiadal? Veď žiadal len, aby sa dodržiavali zákony. Veď vo vzťahu k nezákonnostiam NAKA a Špeciálnej prokuratúry a Špeciálneho súdu je 22 nálezov Ústavného súdu. Čiže Šimko čo hovoril? Len dodržujte zákon. A to sa nepáčilo Čaputovej. A tiež chcel odvolať šéfa policajnej inšpekcie, trestne stíhaného. Šimko sa ale tiež správal ako rojko. Však mal odvolať šéfa policajnej inšpekcie a hotovo. Čo sa pýtal Čaputovej? Na čo sa pýtal Čaputovej, alebo rokoval s policajtmi? Samozrejme, že takéto prepojenia a takáto činnosť Čaputovej vo vzťahu k odvolaniu Šimka naznačuje, že režisérom celého procesu je Čaputová a americká ambasáda,“ neskrýval svoj názor bývalý konkurent súčasnej hlavy štátu.
„Takáto činnosť Čaputovej vo vzťahu k odvolaniu Šimka naznačuje, že režisérom celého procesu je Čaputová a americká ambasáda.“
Štefan Harabin, exminister spravodlivosti
A čo zastupujúci minister vnútra Ľudovít Ódor? „Môže minister vnútra normálneho štátu akceptovať na poste šéfa policajnej inšpekcie trestne stíhaného človeka? To je jednoducho nemysliteľné a neakceptovateľné. A keď to Ódor nevie, tak to je kto? Pajác, alebo šašek? Veď my sa tu bavíme o práve a o fundamentoch právneho štátu,“ vraví exminister spravodlivosti.
Nastane teda náprava po voľbách? „V prvom rade musí byť zrušený Špeciálny súd, Špeciálna prokuratúra a NAKA, pretože to sú nesystémové, neústavné inštitúcie. Budovu, v ktorej sídli Špeciálny súd a Špeciálna prokuratúra treba po zrušení týchto inštitúcií zbúrať a pozemky zasypať vápnom, aby tá čierna škvrna na právnom štáte a tým pádom aj na reputácii Slovenskej republiky bola navždy vymazaná,“ myslí si Štefan Harabin, podľa ktorého sa napätá situácia v slovenskej polícii do predčasných volieb neznormalizuje. „Veď keď je premiérom Ódor, ktorý akceptuje trestne stíhaného policajta na čele policajnej inšpekcie, tak ako sa to môže normalizovať? No môže,“ skonštatoval Harabin na samý záver.
.
.
Zanechajte nám komentár