STOP RÚŠKAM!
Dnes hosťom na infovojene bola Doc. PhDr. Darina Havrlentová, PhD., psychologička, ktorá vysvetlila škodlivosť rúška, hlavne, aké je nebezpečné na vývoj malého dieťatka a čo všetko to ovplyvňuje:
1) „Výskumom sa zistilo, že dieťa pár hodín po tom, čo sa narodí dokáže imitovať dospelú tvár, ktoré je v jeho blízkosti (cca 20 cm). Potom to vymizne a okolo 2 mesiaca sa na tvári dieťaťa objaví úsmev. Úsmev je jeden z najpodstatnejších znakov pohody pre dieťa, postupne si to uvedomuje a reaguje. Dieťa síce svojím rozumom prostrediu ešte nerozumie, ale emocionálne áno, a nasáva rodinnú atmosféru všetkými pórmi.
2) Do 3 až 6 rokov veku dieťaťa, budujeme jeho emocionálnu stránku. Ranné detstvo do 3 rokov je pre neho najdôležitejšie a potom aj predškolský vek. Ak tu dáme bohaté emocionálne prežívanie, to dieťa je sýtené, cíti sa v bezpečí, usmieva sa na svet a teší sa aj cudzím ľuďom. Aj cudzie dieťa, ak k nemu vy prídete a je emocionálne sýtené, okamžite ho zaujmete, začne vás skúmať tým svojim röntgenovým pohľadom, že máte pocit, že vám vidí do duše. Tak je číry. Podľa toho vidíte, že má užasnú matku, úžasných rodičov. Akonáhle sa sťahuje, vidieť v očiach strach, dokonca sa rozplače, niečo v poriadku nie je.
3) Ak sa chce dieťa orientovať v dospelom, tak musí mu vidieť komplet celú tvár. Má sa naučiť primerane reagovať a k tomu patrí aj výraz tváre, buď spolužiaka, alebo pani učiteľky. Pani učiteľka je v tom veľmi dôležitá, pretože keď má rúško na tvári, tak ono nevie, počuje síce láskavý hlas, áno tak to s časti vykryje, ale prirodzená podnetovosť chýba.
4) Čo ma šokuje a na to sa veľmi asi nemyslí je to, že ak dieťa sa vyvíja aj biologicky. Ľudský jedinec je prispôsobený na to, aby mal prísun kyslíka. Kyslík je život. Vyvíjajúce sa dieťa má ešte NEVYVINUTÉ PĽÚCA. Keď má každý deň, niekoľko hodín to rúško na puse a späť si vdychuje vydychovaný vzduch, tak má značne obmedzený prísun kyslíka. My ani netušíme, dnes ešte netušíme, čo nám to prinesie do života, keď budú deti dospelé, keď permanentne budú mať znížený prísun kyslíka. Bolo by dobré, keby sa našiel pneumológ, ktorý by bol ochotní o tom hovoriť. Aj Eskimáci, žijúci v mrazoch mínus 30, 40 stupňov sú naobliekaní, ale tvár majú voľnú.
5) Keď permanentne aj dospelí budú mať na tvári rúška, nebodaj celé roky, je tu vysoký predpoklad, že veľmi skoro nastúpi napríklad proces demencie, lebo keď bunky v mozgu nie sú sýtené kyslíkom oni nezvratne zanikajú. Od šedej kôry, od predfrontálneho laloku, kde dochádza k ich úbytku, tak hypotéza (predpoklad) je taký, že môže to spôsobiť veľmi skorý nástup DEMENCIE a možno aj skracovania ľudského života.
Zdroj (od 70 minúty): https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-11122020
Video: Nemecká lekárka MUDr. Margaréta Grisbrisong hovorí, aké je nebezpečné nosiť dlhodobo rúško nielen pre deti, ale rovnako aj pre dospelých.
https://www.facebook.com/michal.shark/videos/4996066873737086/?d=n
HraJ
Zanechajte nám komentár