ŠTEFAN HAMRAN, poverený prezident PZ SR: Sloboda dnes NIE JE obmedzená ZÁKONOM, ale COVIDom-19, a polícia na to obmedzenie bude striktne dohliadať vs. Vladimír Mečiar, ex premiér SR: Keď (aj) polícia bez opory ZÁKONA použije násilie, ľudia ho majú právo proti polícii opätovať … KARTIČKA ODPORU-19 podľa čl. 32 ÚSTAVY
ŠTEFAN HAMRAN, poverený prezident PZ SR: Sloboda dnes NIE JE obmedzená ZÁKONOM, ale COVIDom-19, a polícia na to obmedzenie bude striktne dohliadať vs. Vladimír Mečiar, ex premiér SR: Keď (aj) polícia bez opory ZÁKONA použije násilie, ľudia ho majú právo proti polícii opätovať … KARTIČKA ODPORU-19 podľa čl. 32 ÚSTAVY
ŠTEFAN HAMRAN, POVERENÝ PREZIDENT PZ SR, DEKLAROVAL, ŽE OBMEDZENIE SLOBODY NIE JE DNES NA ZÁKLADE ZÁKONA, ALE NA ZÁKLADE ODKAZU NA OCHORENIE. A Čl. 13 ods. 2 ÚSTAVY SR A S NÍM CELÁ ÚSTAVA JE …viete kde!
Podľa čl. 13 ods. 2 Ústavy SR medze základných práv a slobôd možno upraviť za podmienok ustanovených touto ústavou len zákonom.
Podľa Hamrana k tomu stačí poukaz na ochorenie. Na budúci rok postačí poukaz na klimatické zmeny. Potom poukaz na ochranu zraniteľných skupín prichádzajúcich z púšte… Toto je nový právny poriadok podľa súčasnej vlády SR, nad ktorým bude držať ruku polícia SR. A túto slobodu si podľa jeho slov už vziať nedáme!
…DE IURE non plus ultra!!!
JUDr. VLADIMÍR MEČIAR, Dr.h.c.: ČL. 32 ÚSTAVY SR…, ODPOR ZNAMENÁ POSTAVENIE SA ŠTÁTNEJ MOCI…, AK ŠTÁT POUŽIJE NÁSILIE, ĽUDIA MAJÚ PRÁVO PODĽA TOHTO USTANOVENIA NÁSILÍM ODPOVEDAŤ…
plk. JUDr. Štefan Hamran, prezident Policajného zboru SR poverený výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie, tlačová beseda zo dňa 16.11.2021 k nasledujúcemu dňu 17. NOVEMBRA 2021:
Veľmi stručne, nemienim nejak dlho naťahovať túto tlačovú konferenciu, pretože potrebujem sa dôkladne pripraviť na 17. november. Som ročník 75, demokraciu a slobodu som zdedil, vybojovali ju v 89 naši rodičia a naši starí rodičia, za čo ja a myslím si, že aj naša generácia a tiež aj tie ďalšie, mladšie generácie sú vďačné. Dnes som v pozícii policajného prezidenta. Policajný zbor má určité úlohy, ktoré plní priamo zo zákona. Je zrejmé, že spolupôsobíme pri ochrane základných práv a slobôd, to je naše posolstvo, chránime najmä životy, zdravie našich spoluobčanov, ich osobné slobody, bezpečnosť a ,samozrejme, majetkové práva. Nebude tomu inak ani zajtra, 17. novembra, keď budeme oslavovať tento pietny akt.
Policajný zbor bude prítomný v našich uliciach, myslím si, že bude podpora aj všetkých slušných občanov, ktorí si prídu uctiť tento pietny akt pokojne, slušne, v duchu vzájomného rešpektu, porozumenia a úcty, to je pre nás kľúčové. Policajný zbor bude, samozrejme, pripravený vykonať opatrenia vo vzťahu k tým, ktorí si tento deň vysvetlia po svojom. To znamená, budú porušovať zákony, nebudú slušní, ale budú hluční. Budú si demokraciu vysvetľovať ako bezbrehú, v rámci ktorej sa budú domáhať svojich základných práv a slobôd, ale budú zabúdať na svoje povinnosti občianske, ktoré im vyplývajú zo zákonov. Policajný zbor je na to, aby v prípade, ak je narušený verejný poriadok hromadným spôsobom, robil všetky opatrenia smerujúce k tomu, aby bol obnovený. To je naša primárna úloha a budeme dohliadať na to a budeme nekompromisne zakročovať, ak jednoducho k takému narušeniu príde alebo tam budú pokusy smerujúce k tomu, aby sa pokojný priebeh tohto pietneho aktu narušil zo strany úzkej skupiny našich spoluobčanov.
Som o tom pevne presvedčený, že slovenská spoločnosť z veľkej časti je slušná, ja si myslím, že naša spoločnosť, tá slušná, by sa mala zomknúť a nedovoliť parciálnej časti našej spoločnosti, ktorí si tú demokraciu, ako som už spomínal, vysvetľujú po svojom ako bezbrehú demokraciu, kde sú len práva, a nie sú žiadne povinnosti. Pamätám si rok 89, mal som 14 rokov a bol som študent na strednej škole v prvom ročníku, boli sme nastúpení a mali sme skandovať v jednote je sila. My sme to aj robili, celkom sme tomu nerozumeli, ale sme to robili zo študentskej poslušnosti, ale jeden z mojich spolužiakov skandoval jedno, kde je sila.
Myslím si, že dnes je už zrejmé, že nie je jedno, kde je sila, dnes je sila v rukách našej demokratickej spoločnosti, ktorá prostredníctvom svojich štátnych orgánov vrátane Policajného zboru presadzuje právo a dohliada na to, aby sme tu slobodu mali naveky.
Ja ako policajný prezident pevne dúfam, že aj slušná časť Policajného zboru sa nebude prihliadať, alebo nebude pozerať na to nečinne, aby sa tie hodnoty, za ktoré naši rodičia a starí rodičia v 89 bojovali a stáli na námestiach, len tak vyhodilo cez okno. My sme ju zdedili a myslím si, že je to naša občianska povinnosť, aby sme tieto hodnoty zachovali aj pre ďalšie generácie. Je to, je to deň slobody, v 89 na námestiach sa objavili najprv študenti, potom herci a divadelníci, postupne sa k nim, samozrejme, pripojila aj zvyšná časť našej spoločnosti. Dnes máme čiastočne slobodu obmedzenú. Všetci to dobre vieme, všetci to dobre vidíme a cítime. Dnes si uvedomujeme, aká dôležitá je tá sloboda pre našu demokratickú spoločnosť, lenže dnes je podstatný rozdiel v tom, že nie je obmedzovaná štátnou mocou, nie je obmedzovaná políciou, nie je obmedzovaná našimi zdravotníkmi. Sloboda je dnes obmedzovaná covidom-19, to je nebezpečné infekčné ochorenie a niet inej cesty podľa odborníkov, ktorých prácu si ja nesmierne vážim, ako očkovanie a dodržiavanie pandemických opatrení. Práve preto Policajný zbor bude dohliadať na to, aby počas tohto pietneho aktu sa všetky opatrenia striktne dodržiavali.
Budeme robiť všetko, čo je v našich silách, budeme mať sústredené sily a prostriedky, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sme sa vedeli adekvátne vysporiadať s tou časťou našej spoločnosti, o ktorej som presvedčený, že je minoritná, ktorá si nechce pripomenúť tento deň slobody, ale prídu na naše námestia preto, aby narušili pokojný priebeh týchto podujatí. V tomto prípade, samozrejme, Policajný zbor bude robiť opatrenia bez ohľadu na to, ako si to táto časť našej spoločnosti bude vysvetľovať. Budeme konať v medziach našej ústavy, ústavných zákonov, zákonov a ďalších všeobecne záväzných právnych predpisov, z ktorých nám jednoznačne vyplývajú povinnosti a v zmysle ktorých sme tu na to, aby sme chránili práva a oprávnené záujmy našich spoluobčanov, ktorí sa rozhodli pokojným spôsobom, zdôrazňujem, pokojným slušným spôsobom, pripomenúť si tento deň. Z mojej strany na úvod toľko…
Ide o spleť verbálnej pasce v znení kľúčových pojmov a „umenia“ manipulatívnej akrobacie…
Analýza prejavu Hamrana, ktorý symbol BOJA ZA SLOBODU premenil na PIETNY AKT ROZLÚČKY za SLOBODOU:
„… potrebujem sa dôkladne pripraviť na 17. november. Som ročník 75, demokraciu a slobodu som zdedil, vybojovali ju v 89 naši rodičia a naši starí rodičia, za čo ja a myslím si, že aj naša generácia a tiež aj tie ďalšie, mladšie generácie sú vďačné. Dnes som v pozícii policajného prezidenta. Policajný zbor má určité úlohy, ktoré plní priamo zo zákona. Je zrejmé, že spolupôsobíme pri ochrane základných práv a slobôd, to je naše posolstvo, chránime najmä životy, zdravie našich spoluobčanov, ich osobné slobody, bezpečnosť a samozrejme, majetkové práva. Nebude tomu inak ani zajtra, 17. novembra, keď budeme oslavovať tento pietny akt.
Pietny akt, teda akt sa neoslavuje, pietny akt je samotná oslava alebo spomienka.
Oslavovať „pietny akt 17. november“ potom znamená, že 17. november 1989 bol pietny akt…
Asi áno… bol to pietny akt za odchodom SLOBODY. Dňa 17.11.1989 skutočne odišla SLOBODA! Aj podľa Hamrana. … Sloboda, ktorá tu konečne bola po ťažkých 50. a 60. rokoch minulého storočia. Odišla so všetkou úctou, čo k tomu patrí. Fanfárou štrgotu kľúčov, pálením sviečok a piesňami na vzdanie úcty PRAVDE a SLOBODE.
Iba sme tomu nikto, ani Hamranovi predkovia nerozumeli, že sme vlastne na „kare“ za SLOBODOU.
„Policajný zbor bude, samozrejme, pripravený vykonať opatrenia vo vzťahu k tým, ktorí si tento deň vysvetlia po svojom. To znamená, budú porušovať zákony, nebudú slušní, ale budú hluční.“
Deň 17. november nie je štátnym sviatkom piety, pretože nejde o otázku zbožnosti, ale otázku politickú. Deň 17. november je sviatkom založeným na „hluku“ a na hlasnom štrnganí kľúčov proti TOTALITE.
„Pamätám si rok 89, mal som 14 rokov a bol som študent na strednej škole v prvom ročníku, boli sme nastúpení a mali sme skandovať v jednote je sila. My sme to aj robili, celkom sme tomu nerozumeli, ale sme to robili zo študentskej poslušnosti…“
Súhlasím s Hamranom… tento „pietny akt za SLOBODOU“ bol zinscenovanou akciou aj pre študentov… Je potom rozporuplné, že Hamran túto – podľa neho študentskú poslušnosť oslavuje ako víťazstvo SLOBODY.
Je však absolútnym nezmyslom, že chlapec Hamran musel byť nastúpený poslušne ku „štrnganiu kľúčov“ a skandovaniu na povel (asi si to poplietol s 1. májom). Práveže naopak, to štrnganie a skandovanie „v jednote je sila“ bolo o odvahe každého jednotlivca napriek zákazu škôl a celého verejného sektora. Hamran kriví dejiny, ktoré som sama žila, staršia a vnímavejšia od neho o 7 rokov, takže o tomto nepresvedčí nielen seba, ale ani dospelých Slovákov! Na krivenie slovenských dejín je to dobrý výkon!!!
„… dnes je sila v rukách našej demokratickej spoločnosti, ktorá prostredníctvom svojich štátnych orgánov vrátane Policajného zboru presadzuje právo a dohliada na to, aby sme tu slobodu mali naveky“.
Ako vtip dobréé…
Je pravdou, že Polícia SR presadzuje právo, otázka je, aké… Je zrejmé, že nepresadzuje právo založené na princípe ZVRCHOVANOSTI ÚSTAVY, ale na princípe IGNOROVANIA ÚSTAVY a „ZVRCHOVANOSTI COVIDU-19“.
Stav, aby sme tu mali slobodu naveky, teda slobodu s QR kódmi a priepustkami na slobodu, je to posledné, čo si slobodný človek môže želať.
„Dnes máme čiastočne slobodu obmedzenú… NIE JE obmedzovaná ŠTÁTNOU MOCOU, nie je obmedzovaná políciou, nie je obmedzovaná našimi zdravotníkmi. SLOBODA JE DNES OBMEDZOVANÁ COVIDOM-19… Práve preto Policajný zbor bude dohliadať na to, aby počas tohto pietneho aktu sa všetky opatrenia striktne dodržiavali.“
V prom rade, deň 17. november ako symbol pádu totalitného režimu nie je pietny akt, ten bol na dušičky dňa 1.11.2021.
V druhom rade, Hamran ako verejný činiteľ potvrdil, že obmedzenie osobnej slobody nie je vykonané orgánmi verejnej moci na základe zákona, ale na základe poukazu na Covid-19. Použitie polície na dohliadanie na takéto „opatrenia“ je zo strany menovaného prvkom svojvôle a extrémneho rozporu s princípom právneho štátu a zvrchovanosti ústavy.
Ak Policajný zbor bude na čele s Hamranom striktne dohliadať na dodržiavanie opatrení na obmedzenie slobody na základe poukazu na Covid-19, a nie odkazom na ZÁKON, sám bude konať v rozpore so zákonom. Velitelia, zasahujúci a konajúci príslušníci PZ a iných zložiek verejnej moci sa za týchto okolností dopustia trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a iné.
SLOBODU MOŽNO OBMEDZIŤ IBA ZÁKONOM, NIE POUKAZOM NA AKÉKOĽVEK OCHORENIE…
KARTIČKA ODPORU-19 podľa čl. 32 ÚSTAVY
KARTIČKU ODPORU na nahliadnutie je tu:
Zanechajte nám komentár