Situácia volieb USA
Biden má na mále. Buď podporí zriadenie Komisie pre vyšetrenie voličských podvodov, alebo osvedčenie prezidenta v Kongrese USA nezíska, a prezidentom USA sa preto nebude môcť stať.
6.1.2021 vyzerá byť dňom, kedy sa USA pošmyknú do revolúcie. V tento deň majú byť totiž v Kongrese USA certifikované voličské hlasy, ktoré získal dezignovaný prezident Biden dňa 14.12.2020 vo Washingtone. Vyzerá to však tak, že práve v tento deň prepukne v USA šialený virvar. A možno aj ozbrojené povstanie miliónov bežných Američanov.
Všetko totiž nasvedčuje tomu, že voličské hlasy, ktoré Biden získal v sporných štátoch, osvedčené nebudú. A teda, že Biden osvedčenie o zvolení za prezidenta USA v kongrese nezíska. Kongresu totiž bude predsedať súčasný americký viceprezident Pence. A ten má podľa republikánskych kongresmanov právomoc odmietnuť certifikáciu tých hlasov, ktoré pochádzajú z tých štátov USA, v ktorých sa podľa republikánov mali udiať masové voličské podvody.
Republikáni na čele so senátorom Tedom Cruzom totiž podmieňujú certifikáciu sporných voličských hlasov odsúhlasením zriadenia parlamentnej Komisie pre vyšetrenie voličských podvodov aj hlasmi demokratov.
Táto komisia by v expresnom čase 10 dní mala preskúmať dôkazy o mediálne ututlávaných volebných podvodoch. Následne by mala vydať Núdzový certifikát so závermi komisie, ktorý by pri voľbe prezidenta USA ustanovoval ďalší postup. Ak by napr. predmetná komisia došla k záveru, že voľby v 4 sporných štátoch boli naozaj zmanipulované, Biden by dňa 20.1.2020 za prezidenta inaugurovaný nebol. Novým prezidentom by sa stal Trump.
Ak však demokrati zriadenie predmetnej komisie nepodporia, Kongres, ktorému bude dňa 6.1.2021 predsedať Trumpov viceprezident Pence, odoprie certifikovať sporné voličské hlasy pre Bidena. Ani v tomto prípade by sa Biden nemohol stať prezidentom. Pretože by neprebehla oficiálna procedúra, ktorú pre voľbu prezidenta kogentne ustanovuje Ústava USA.
K slovu sa zrejme nakoniec dostane Najvyšší súd USA. Republikáni by na súde presadzovali certifikovanie hlasov iných voliteľov pre sporné 4 štáty, teda tých voliteľov, ktorí boli zvolení dňa 14.12.2020 neoficiálnou procedúrou – t. j. paralelne s oficiálnou voľbou za prítomnosti notára v inej miestnosti mimo oficiálneho ceremoniálu odovzdávania voliteľských hlasov Bidenovi.
Predmetný akt paralelného odovzdávania voliteľských hlasov popri oficiálnom akte podstúpil Trump preto, lebo podľa ústavy môže byť prezident USA zvolený len tými voliteľmi, ktorí ku dňu 14. decembra odovzdajú svoj voliteľský hlas vybranému kandidátovi.
Ibaže času na rôzne právne rozhodnutia je už strašne málo. Inaugurácia prezidenta je totiž už za dverami (20.1.2021). Takže či už by nastal jeden alebo druhý z vyššie uvedených hlavných scenárov, neistota prameniaca z predmetného spoločenského stavu, vyvoláva v mysliach stámiliónov bežných Američanov priam nukleárnu silu vzdoru a odporu.
Za posledných 150 rokov boli totiž v USA nespočetne veľa krát vznášané námietky voči volebným výsledkom voliteľov, ktorí volia prezidenta USA, ale nikdy počas tejto histórie sa nestalo, aby predmetné námietky voči regulárnosti volieb boli médiami ututlávané, označované za fake news alebo nálepkované ako radikálne – majúce za cieľ destabilizáciu demokracie.
Vzhľadom na vyššie skutočnosti v konjunkcii s udalosťami posledných mesiacov až rokov v USA sa dá logicky očakávať, že do ulíc v USA sa vyroja milióny médiami názorovo silne rozpoltených bežných Američanov, či už bude prezidentom Trump alebo Biden.
Ako však dokáže takto vnútorne silne rozpoltený spoločný dom Američanov existovať a fungovať do budúcna?
Podľa Matúša: „Každé kráľovstvo vnútorne rozdelené spustne a nijaké mesto ani dom vnútorne rozdelené neobstoja.“
Veru, tak je! Táto pravda sa v histórii ľudstva preukázala ako realistická už stovky miliónov krát.
https://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8558-rekviem-pro-donalda-trumpa.htm
https://www.zvedavec.org/komentare/2021/01/8557-obcanska-valka-v-usa-zacina-byt-nevyhnutelna.htm
OZ Pán občan
Zanechajte nám komentár