ROSTAS S VEDENÍM ČÍNSKEJ LETECKEJ SPOLOČNOSTI
Foto: Matúš Plecho
Dnešná oficiálna návšteva T.E.Rostasa v najväčšom leteckom centre veľkomesta Chang-čou a jeho leteckej univerzity a konštrukčno-vývojárskeho centra pre civilné lietadlá Shark, je pokračovaním jeho mierovej misie v Číne.
Malé dopravné lietadlá Shark sú vyvíjané a vyrábané vďaka spolupráci Číny, Česka a Slovenska. Je potešením vidieť, že talent, um a šikovnosť našich ľudí sa nikde vo svete nestratí. Bolo to ďalšie z mnohých dôkladne pripravených stretnutí s vedením, generálnym riaditeľom a investorom spoločnosti Shark, pánom ZHU Shouchen v meste Chang-čou v rámci naprogramovaného a mimoriadne intenzívneho itinerára prebiehajúcej dvojtýždňovej pracovnej cesty v Číne.
Pre slovenský priemysel sa aj v tomto segmente naskytujú veľkolepé príležitosti spolupráce a potvrdzuje to aj priateľský vzťah s jej najvyššími manažérmi.
Tu je jedna z mnohých, konkrétnych odpovedí, kam všade sa môže sústrediť potenciál technologicky vyspelého Slovenska a nadaných Slovákov.
Všetky kroky na tejto ceste Čínou potvrdzujú, že Slovensku v žiadnom prípade neostáva iba jedna jediná možnosť, akou je vynútené a podradné postavenie obslužného personálu v rámci EÚ, bez ktorej podľa transatlantických ideológov údajne neprežijeme.
Veci sa majú úplne inak: na východnej pologuli ale aj v rámci krajín BRICS nás čakajú prevratné perspektívy obrovských trhov, ak ju aj v prípade volieb do Európskeho parlamentu budú zastupovať ľudia, voči ktorým už dlhé roky prejavuje Východ úctu, rešpekt a priateľstvo. To sa na všetkých stretnutiach úspešnej pracovnej cesty po Číne T.E.Rostasovi darí napĺňať v každom ohľade.
Foto: Matúš Plecho
Zanechajte nám komentár