Opoziční politici nehlasovali proti zákonu, ktorý pripraví ľudí o všetko i o ľudskú dôstojnosť
Pellegrini, Fico, Bláha, Mazurek, Kotleba ani Taraba nehlasovali proti zákonu, ktorý môže pripraviť poctivých podnikateľov a radových občanov doslova a do písmena o všetko, vrátane ľudskej dôstojnosti.
V parlamente boli schválené dva zákony. Prvý je o kyberšikane, akože nebezpečné elektronické obťažovanie a druhý o hospodárskej mobilizácií.
Zaviedla sa skutková podstata trestného činu nebezpečného elektronického obťažovania. Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú okamžite podpísala i Čaputová.
Tento zákon, by bol v poriadku, keby mal analógiu v rakúskej skutkovej podstate, ktorá hovorí len o postihu za sprístupnenie obrazových a zvukových záznamov z intímnej oblasti života.
Prvý je o kyberšikane, akože nebezpečné elektronické obťažovanie a druhý o hospodárskej mobilizácií.
V našej úprave o nebezpečnom obťažovaní sú však aj urážky a nadávky v komentároch v diskusiách, na sociálnych sieťach, či zverejňovanie zosmiešňujúcich obrázkov, videí, osobných informácií ohrozujúcich vážnosť, atď.
Ak tak budete robiť dlhodobo, viac ako tri mesiace, hrozí Vám trestné stíhanie. Trestná sadzba sa zvyšuje, ak sa čin spácha na chránenej osobe, čo sú nie len deti, invalidi a seniori, ale na prekvapenie aj verejní činitelia, teda zjavne i plagiátori, korupčníci, kriminálnici a podvodníci v pozíciách poslancov, ministrov prokurátorov, členov súdnej rady, resp. i v úrade prezidenta.
To znamená, že takýto trest Vám hrozí, tiež preto, lebo budete tri mesiace hovoriť pravdu o Čaputovej, Mazákovi, Lipšicovi, Kollárovi, Krajniakovi, Grolingovi, Matovičovi, či Hegerovi a kritizovať ich.
Odsek 3 tohto ustanovenia zvyšuje sadzbu až na 6 rokov, ak sa tak koná s úmyslom získať pre seba alebo niekoho iného značný prospech. Čiže, ak to budem robiť ja, alebo Vy, s cieľom v politickej súťaži podporiť Harabina na úkor Čaputovej, Mazáka, Lipšica, Kollára, Krajniaka, Grolinga, Matoviča či Hegera.
Druhý bol zákon č. 176/2021 Z. z., ktorým sa menili a dopĺňali tri zákony o hospodárskej mobilizácií, o riadení štátu v krízových situáciách mimo času vojny a vojnového stavu a o civilnej ochrane obyvateľstva
Tento zákon umocňuje oprávnenia vlády, ministerstiev, dokonca aj okresných úradov, na úkor ústavných záruk. Preto akty, ktoré boli doteraz možné iba na základe Ústavného zákona, sa budú už realizovať len na podklade bežného zákona.
Nesporne i po formálnej stránke sa prechádza od právneho k totalitnému štátu, ktorý núdzový stav už ani nebude musieť vyhlasovať.
Vláda týmto zákonom získala oprávnenie aj bez núdzového stavu, v čase mimoriadnej situácie nariaďovať subjektom hospodárskej mobilizácie, napríklad podnikateľom i občanom, vykonávanie opatrení hospodárskej mobilizácie vrátane ich vecného plnenia.
Čo v praxi znamená, že vám môžu zhabať tovar, zásoby na sklade, i zemiaky v pivnici a úspory na účte, ale aj to, že ako zdravotník budete musieť byť k dispozícií a nebudete môcť čerpať dovolenku, či dať výpoveď.
Slovné spojenie „hospodársky mobilizuje“ môže znamenať tiež to, štát Vás môže pripraviť doslova do písmena o všetko, vrátane ľudskej dôstojnosti.
Za tento zákon bez akejkoľvek hanby hlasovali strany Hlas a Smer.
Asi nie sú opozičné, alebo si myslite, že áno?
A za ten prvý zákon hlasovali zase ĽSNS a jej odídenci Mazurek a Uhrík, združení v strane Republika.
Prečo o tom hovorím?
Mnohí mi vyčítate, že len kritizujem, prečo sa radšej nespájam s nimi proti súčasnej Chunte.
No môžem sa spájať s ľuďmi ktorí v parlamente odhlasujú zákony namierené nesporne a bez najmenších pochybnosti proti Nám radovým občanom a poctivým podnikateľom? Ani jeden z týchto akože opozičných poslancov, pri spomínaných dvoch zákonoch, nehlasoval PROTI.
Navyše už v minulosti hlasovali i za zrušenie amnestie, teda rozklad právneho štátu, lebo si nevedeli uvedomiť dôsledky? Napriek môjmu odporu ako ministra spravodlivosti presadili Špecializovaný trestný súd a NAKA a dnes lamentujú, že ich Lipšic a organizovaná skupina vyšetrovateľov bez dôkazov zatvára?
Alebo keď kandidatúrou Šefčoviča resp. svojho vodcu, zvolili Čaputovú, lebo neboli schopní vidieť ani krok dopredu.
Veríte, že to bola náhoda? Alebo zradcovská nepríčetnosť?
A dnes v novom šate republikáni tomu istému vodcovi už nevedia prísť na meno?
Nemyslím, že sa tu má skladať nejaký futbalový tím, v ktorom má byť povinne ten kto teraz kritizuje momentálnu vládu a pritom legitimitu terajší vládcovia majú práve od nich.
S ľuďmi, ktorí nevedia čo majú robiť, alebo sú zjavní zradcovia, veci asi nezmeníte a ich účasť v tíme je zbytočná a zjavne kontraproduktívna, lebo nemá akýkoľvek prínos. Ide o falošných prorokov.
Iba toľko na vysvetlenie, dúfam že pre mnohých z Vás, ktorí to myslite so Slovenskom úprimne, to bude mimoriadne vážny podnet na zamyslenie ako ďalej.
Zanechajte nám komentár