OKAMŽITÁ VÝZVA NA DEMISIU VLÁDY SR A DEMISIU PREZIDENTKY SR
Akú chybu urobila vláda SR a prezidentka Slovenskej republiky?!
-uvedenie záloh ozbrojených síl SR do pohotovosti.
– útok na maloleté deti
– útok na dospelú populáciu SR
– pozvánka americkej armády
– falošne vydávaná POZITIVITA na Covid 19 formou predpripravených PCR testov
– poskytnutie presunu cudzích armád cez územie SR
– poskytnutie vzdušného priestoru cudzím vojenským lietadlám
– očkovanie obyvateľov SR vakcínami, ktoré sú v štádiu testovania a štúdie
– povolenie exekúcie obyvateľov SR
Oznámenie Ministerstva obrany Slovenskej republiky
o zaraďovaní vojakov v zálohe do aktívnych záloh
Podľa čl. 1 ods. 1 služobného predpisu ministra obrany Slovenskej republiky č. 24/2018 o podrobnostiach zaradenia vojaka v zálohe do aktívnych záloh, o pravidelnom cvičení, o plnení úloh ozbrojených síl Slovenskej republiky a o odborných požiadavkách na výkon funkcie, do ktorej má byť vojak v zálohe zaradený v znení služobného predpisu ministra obrany Slovenskej republiky č. 78/2018 v nadväznosti na § 14 zákona č. 570/2005 Z. z. o brannej povinnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 570/2005 Z. z.“) Ministerstvo obrany Slovenskej republiky uverejňuje:
oznámenie o začatí zaraďovania vojakov v zálohe do aktívnych záloh PRE ROK 2022
Názov funkcie, plánovaná vojenská hodnosť, do ktorej má byť vojak v zálohe zaradený, kvalifikačné predpoklady na výkon funkcie, do ktorej má byť vojak v zálohe zaradený a odborné požiadavky na výkon funkcie, do ktorej má byť vojak v zálohe zaradený, ak sa vyžadujú, sú uvedené v prílohe tohto oznámenia.
Podmienky zaradenia: Do aktívnych záloh môže byť zaradený vojak v zálohe, ak:
- spĺňa kvalifikačné predpoklady na výkon funkcie s plánovanou vojenskou hodnosťou, do ktorej má byť zaradený,
- dosiahol plánovanú vojenskú hodnosť na výkon funkcie, do ktorej má byť zaradený, alebo vojenskú hodnosť v tom istom hodnostnom zbore najviac o jeden stupeň nižšiu alebo o dva stupne vyššiu než aká je plánovaná na výkon tejto funkcie,
- spĺňa odborné požiadavky na výkon funkcie, do ktorej má byť zaradený, ak sa vyžadujú,
- je zdravotne spôsobilý a psychicky spôsobilý,
- je bezúhonný,
- je spoľahlivý,
- má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
- je občanom,
- nie je oslobodený od výkonu mimoriadnej služby podľa § 17 ods. 1 alebo ods. 2 zákona č. 570/2005 Z. z.,
- uzatvoril dohodu o zaradení do aktívnych záloh.
Prehľad právomocí
prezident republiky
vypovedanie vojny na základe rozhodnutia NR SR
Ústavný zákon č.227/2002
vojnový stav na návrh vlády SR (na celom území SR)
Ústavný zákon č.227/2002
výnimočný stav na návrh vlády SR (len na postihnutom alebo bezprostredne ohrozenom území a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 60 dní).
Ústavný zákon č.227/2002
vláda SR
núdzový stav len na postihnutom alebo bezprostredne ohrozenom území a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní
Ústavný zákon č.227/2002
mimoriadna situácia ak rozsah zasiahnutého územia presiahne pôsobnosť okresného úradu, a obce, právnickej osoby a fyzické osoby
Zákon č.42/1994
okresný úrad v sídle kraja
mimoriadna situácia ak rozsah mimoriadnej udalosti presahuje územný obvod okresného úradu
Zákon č.42/1994
okresný úrad
mimoriadna situácia vo svojom územnom obvode
Zákon č.42/1994
starosta obce
mimoriadna situácia vo svojom územnom obvode
Zákon č.42/1994
podnikateľ
ohrozenie vo svojej pôsobnosti
Zákon č.42/1994
Ústavný zákon č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu
Zákon 387/2002 Z. z. o riadení štátu v krízových situáciách mimo času vojny a vojnového stavu mimo času vojny a vojnového stavu
Zákon č.42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov
Trvanie mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky trvá viac ako 650 dní!!!!!!
Po dobu trvania vyhlásenej mimoriadnej situácie vláda SR získava kompetencie, ktoré by inak boli v rozpore s Ústavou SR a platnými zákonmi. Napríklad štát môže zdravotníkom dodávať ochranné pomôcky zo Štátnych rezerv alebo prinútiť slovenské firmy, aby nepredávali zdravotnícke pomôcky do zahraničia, taktiež môže prinútiť majiteľov ubytovacích zariadení poskytnúť ubytovanie ľuďom v núdzi.
Ak po vyhlásení mimoriadnej situácie bol vyhlásený núdzový stav, postupuje sa podľa Ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.
Rozdiely medzi mimoriadnou situáciou a núdzovým stavom
Mimoriadna situácia, núdzový stav právna úprava zákon č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva ústavný zákon č. 227/2002 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu orgán, ktorý vyhlasuje vláda SR, okresný úrad v sídle kraja
okresný úrad, obec (v závislosti od územného obvodu)vláda SR. Dĺžka trvania neobmedzene na nevyhnutný čas, najdlhšie 90 dní
Vyhlásenie mimoriadnej situácie a núdzového stavu ohľadne COVID-19 prinieslo aj určité dôsledky, napríklad obmedzenie platnosti niektorých ustanovení zákona č. 394/2012 Z. z. o obmedzení platieb v hotovosti. Zákaz platby v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 5 000 eur a platby v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 15 000 eur medzi fyzickými osobami nepodnikateľmi, sa nevzťahuje na platby v hotovosti odovzdané alebo prijaté v čase núdzového stavu a mimoriadnej situácie.
Ďalšími dôsledkami vyhlásenia mimoriadnej situácie vyplývajúcimi zo zákona sú tieto:
- fyzická osoba je povinná primerane svojmu veku a zdravotnému stavu spolupracovať v súčinnosti s inými osobami v civilnej ochrane.
- fyzickej osobe môžu byť uložené obmedzenia v záujme ochrany života, zdravia a majetku
- od fyzickej osoby sa môže vyžadovať poskytnutie vecných prostriedkov potrebných na civilnú ochranu
- právnickej osobe, fyzickej osobe – podnikateľovi alebo fyzickej osobe môže byť písomným príkazom uložená povinnosť poskytnúť vecné plnenie (napr. nejakú materiálu vec) na zvládnutie úloh pri mimoriadnej udalosti
- povinnosť fyzických osôb zúčastňovať sa na plnení úloh civilnej ochrany osobnými úkonmi, ktorými sa rozumie každá fyzická i duševná činnosť potrebná v záujme ochrany života, zdravia a majetku v čase mimoriadnej udalosti (napr. povinnosť nosiť rúško, dodržiavať nariadené rozostupy).
Zálohy SR
Ministerstvo obrany stále eviduje tzv. vojakov v zálohe, ktorých je k dnešnému dňu približne 600-tisíc a ich priemerný vek je 40,5 roka.
Na základe protištátneho konania vlády SR a prezidentky SR zoskupenie záloh SR v počte 600 000 aktívnych mužov, týmto dňom 26.1.2022 záložáci SR vyhlasujú stav mobilizácie. Oznamujeme ministerstvu ozbrojených síl SR a vrchnému veliteľovi SR Zuzana Čaputovej, že týmto dňom žiadame okamžité zrušenie zmluvy s USA, odstúpenie od týchto rokovaní, zrušenie mimoriadnej situácie a núdzového stavu na území Slovenskej republiky, okamžité uzavretie MOMiek, okamžité zrušenie pandemickej a epidemického situácie na území Slovenskej republiky, okamžité otvorenie ambulancii, okamžité vyhlásenie amnestie na všetky exekučné konania , ako aj prípravné a to s okamžitou platnosťou.
Máte možnosť napraviť chyby, vyhlásiť amnestiu na exekúcie, a do troch dní od tejto výzvy podať demisiu vlády SR a demisiu prezidentky SR.
Zálohy v počte 600 tisíc mužov v prípade odmietnutia tejto výzvy okamžite pristúpia k obrane civilného obyvateľstva a aktivujú spolupatričnosť s armádou RF. Zálohy SR po odmietnutí požiadaviek prejdú na partizánsky spôsob ochrany civilného obyvateľstva SR.
Vydané dňa 26.1.2022
V zastúpení všetkých osôb vedených ako aktívne zálohy SR.
Zanechajte nám komentár