Ide vláda predať Slovenskú vodu ?

14. mája 2021

V roku 2014 bola generálnemu riaditeľovi spoločnosti Nestlé Peterovi Brabeckovi-Letmatheovi „diagnostikovaná liečiteľná choroba a v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov potreboval pravidelné lekárske ošetrenie“. V roku 2017 neslávne vyhlásil „Ľudia nemajú právo na prístup k voľnej vode“ – zatiaľ čo ľavé oko krvácalo.

Peter Brabeck-Letmathe v klube BlackEye – Adrenochrome

𝔻𝕚𝕤𝕔𝕝𝕠𝕤𝕦𝕣𝕖 ℕ𝕖𝕨𝕤 @ 2016 Zverejnenie

Vláda na Slovensku ide predať vodu. Liberálna demokracia v praxi-NESTLÉ CEO – ĽUDIA NEMAJÚ PRÁVO NA VODU

Predsa jednej z najväčších spoločností produkujúcich potraviny na svete verí, že odpoveď na svetové problémy s vodou tkvie v jej privatizácii.

Výkonný riaditeľ tejto mega korporácie je presvedčený, že ľudia by nemali mať právo na prístup k vode, ale platiť za ňu.

Podľa jeho tvrdenia, “voda nie je verejným vlastníctvom” a Nestlé by malo kontrolovať svetové zásoby vody, aby ju mohli ľuďom predávať.
Peter Brabeck-Letmathe, bývalý predseda a výkonný riaditeľ Nestlé sa dožadoval privatizácie vody, a tým tak ignorovať naše ľudské práva.

Podľa jeho tvrdenia, “voda nie je verejným vlastníctvom” a Nestlé by malo kontrolovať svetové zásoby vody, aby ju mohli ľuďom predávať.

Takéto názory by nemali byť pre nás prekvapením, keďže, podľa správy Global Research, Nestlé-Group je zodpovedná za pokútny predaj nekvalitných potravín v povodí Amazonky, zaplatila nemalé peniaze za to, aby GMO produkty neboli označené ako GMO, je známa za poškodzovanie zdravia a porušovanie etických predpisov výrobou potravín pre dojčatá a najala si aj armádu kyberhackerov, aby dohliadali na kritiku a negatívne príspevky týkajúce sa spoločnosti Nestlé, a akoby toho nebolo málo, aby kontrolovali aj diskusie na sociálnych sieťach.

Takže, takejto spoločnosti máme zdôveriť starostlivosť o našu vodu, napriek tomu, že existuje rad dôkazov o tom, že Nestlé stáča a fľaškuje spoločné zdroje a vytvára tak zámerne nedostatok:

Veľké nadnárodné nápojové spoločnosti majú privilégia na vodu (ale aj daňové úľavy), ktoré bežní ľudia nemajú, pretože vytvárajú pracovné miesta, čo je zjavne dôležitejšie pre miestne samosprávy ako práva na vodu pre platičov daní. Tieto spoločnosti, akými sú Coca-Cola či Nestlé (ktoré stáčali do fliaš podzemné zásoby vody z Michiganského jazera a nazvú to potom Poland Spring [značka balenej vody]) odčerpávali milióny galónov vody, zatiaľ čo verejnosť trpela nedostatkom vody.

Napriek tomu, predseda Peter Brabeck-Letmathe má pocit, že prístup k vode nie je verejným ani ľudským právom. Ale ak je v konečnom dôsledku privatizácia odpoveďou, je Nestlé naozaj tou spoločnosťou, ktorej by sme mali zveriť našu dôveru?

Podľa Bhati Dilwana, bývalého dedinského výboru, v malej pakistanskej komunite, odpoveď  znie ‘nie’. Tvrdia, že ich deti chorejú kvôli špinavej vode. A kto za to nesie zodpovednosť? Nikto iný ako Nestlé, ktoré stáča a potom aj predáva vodu, ktorá sa nachádza hlboko pod zemou, a takýmto spôsobom miestnych pripravuje o nezávadnú pitnú vodu. A ešte čo sa týka tej veľmi špinavej vody, hladina vody klesla z 30 na 120 metrov. Ak by mala miestna komunita zdravú a čerstvú vodu, zničilo by to Nestlé jej lukratívny biznis s balenými fľašami pod značkou Pure Life.

[Peter Brabeck-Letmathe] uzatvára svoje stanovisko klipom, v ktorom pripisuje spasiteľskú rolu spoločnosti Nestlé-Group v ochrane zdravia celosvetovej populácie. Zdá sa, žeby sme mu za to mali byť nesmierne vďační. Čo si o tom myslíte?

https://youtube.com/watch?v=t2P7lqDsle4

Hnutie Americans Against The Tea Party pred pár týždňami zverejnilo video, v ktorom bývalý generálny riaditeľ a súčasný šéf správnej rady spoločnosti Nestlé, ktorá je zároveň najväčším predajcom balenej vody na svete, tvrdí, že voda nie je ľudským právom, a preto by ju mali svetové korporácie sprivatizovať a predávať.

„Myslím si, že denná dávka 5 litrov vody na pitie a 25 litrov vody na minimálnu hygienu je ľudským právom. A keďže ide o ľudské právo, je zodpovednosťou každej vlády zabezpečiť, aby ľudia mali prístup k takémuto množstvu vody. Toto množstvo predstavuje 1,5 %  všetkej vody na základné použitie. Ja tvrdím, že 98,5 % vody sa používa nezodpovedne –  na umývanie áut, napĺňanie bazénov a polievanie golfových ihrísk, čo nie je ľudským právom,“ obhajuje dôvody, prečo vodu sprivatizovať.

Jeho slová však vzápätí narážajú na nevôľu odporcov. Spoločnosť Nestlé v minulosti obvinili z čerpania vody z podzemných zdrojov v chudobných vidieckych oblastiach krajín tretieho sveta. Túto vodu mali následne baliť a predávať za premrštenú cenu.

Príroda nie je dobrá, ale krutá

Brabeck už v roku 2005 ako vtedajší generálny riaditeľ Nestlé šokoval v dokumentárnom filme We Feed the World (Kŕmime tento svet) svojím pohľadom na svet a ľudstvo. „Máme pocit, že všetko, čo je príroda, je dobré, pritom donedávna sme sa učili, že príroda je krutá. Človek je dnes schopný poskytnúť jej rovnováhu. Napriek tomu prichádzame s názorom, že všetko, čo pochádza z prírody, je dobré,“ spochybnil vo filme dôležitosť prírody Brabeck-Letmathe.

V kontroverzných vyhláseniach sa posunul aj ďalej. Tvrdil, že sa netreba obávať konzumácie geneticky modifikovaných potravín, že zisk a úspech firmy je to najpodstatnejšie, čo ho ako šéfa zaujíma a že za extrémny názor považuje to, aby mal človek právo dostať sa k vode.

Brabeck vníma vodu ako najdôležitejšiu surovinu, ktorú dnes vo svete máme. Zároveň však dodáva, že jej dodávku by bolo vhodné sprivatizovať. „Sú na to dva odlišné pohľady. Jeden hovorí o verejnom práve na vodu. To znamená, že ako človek by ste mali mať právo dostať sa k vode. To je ten extrémny názor. A ten druhý pohľad tvrdí, že voda je potravina ako každá iná, ktorá by mala mať svoju cenu na trhu,“ domnieval sa v dokumente.

www.topky.sk

Aký tlak vydrží plastová fľaša: zaujímavé fakty - zadarmo 2021

Huffington Post napísal, že „ľudia boli šokovaní neľudskosťou Brabeckovho vyhlásenia a samozrejme právom.“ Správanie Nestlé vo vode je ešte krikľavejšie než u dojčenského mlieka, aj keď priame úmrtia sa nezaznamenávajú. Ale v skutočnosti má Nestlé v toľkých krajinách obrovské problémy s vyčerpávaním miestnych vodných zdrojov a s tým, že necháva komunity celkom suché, kvôli stáčaniu a predaju vody značky Pure Life. V mnohých mestách a štátoch v USA došlo k násilným demonštráciám proti Nestlé za odvodnenie zavodnených vrstiev, najmä v oblastiach, ktoré už teraz trpia suchom. Zdá sa, že spoločnosť dokáže využívať politické konexie a priame alebo nepriame financovanie volebných kampaní amerických politikov k odčerpávaniu obrovského množstva vody pre ďalší predaj, zatiaľ čo miestne obyvateľstvo a poľnohospodári buď žiadnu vodu nemajú, alebo trpia výrazným prídelovým systémom.

Pred niekoľkými rokmi sa v okrese Miami-Dade na Floride objavili inzeráty, ktoré tvrdili, že miestna voda z vodovodu je „lacnejšia, čistejšia a bezpečnejšia než voda vo fľašiach“, pričom Nestlé sa okamžite vyhrážala, že zažaluje miestnu vládu za (nepochybne pravdivé) vyhlásenia. A to platí po celom svete. V jednej malej obci v Pakistane, dedinská radkyňa povedala, že malé deti boli všetky znechutené špinavou vodou, ktorá bola dôsledkom toho, že Nestlé vyhĺbila hlbokú studňu a vypustila celú zavodnenú vrstvu, pričom dedinčania potrebovali vyvŕtať nové studne hlboké mnoho desiatok metrov, aby vôbec nejakú vodu našli. Podobné príbehy sa objavujú všade, kedy manažéri Nestlé brutálne usilujú o dodávky vody do fliaš k ďalšiemu predaju, v mnohých prípadoch odčerpávajú veľkú časť dostupnej voľnej vody v danej oblasti a danej miestnej populácii znovu predávajú rovnakú vodu…

Keď sa pozrieme na celkový obraz zhromaždený z desiatok krajín a vezmeme do úvahy vyhlásenia vedenia spoločnosti, začne byť desivo zrejmé, že Nestlé má v úmysle získať kontrolu nad toľkými vodojemami v toľkých lokalitách, že budú schopní ovládnuť dodávky vody obyvateľstvu sveta, rovnako ako ovládajú distribúciu dojčenského mlieka. Z týchto a ďalších dôvodov sa proti celému odvetviu balenej vody rozvíja obrovské globálne hnutie za škody, ktoré spôsobuje prírodnému prostrediu, a za miliardy plastových fliaš, ktoré nemožno znovu použiť ani recyklovať.

V jednej správe z médií sa uvádza, že podľa spoločnosti Nestlé je „cena fľaše vody podobná cene ostatných balených nápojov, pretože nesie podobné náklady spojené s výrobou, zabezpečením kvality, plnením do fliaš, skladovaním a distribúciou. Tretinu nákladov možno pripísať vode a surovinám, tretinu výrobe a tretinu distribúcii.

Dokument nazvaný „Život vo fľašiach“ však preukázal, že v USA a mnohých ďalších lokalitách stál kamión vody Nestlé iba 10 dolárov, ale potom, čo bol balený, bol predaný za 50 000 dolárov. Producenti dokumentu zrejme kontaktovali spoločnosť Nestlé, aby im predstavila svoju verziu príbehu, ale spoločnosť odmietla a tvrdila, že film ich nebude spravodlivo zastupovať, čo znie podozrivo, ako by fakty v dokumente boli pravdivé a spoločnosť nemala žiadnu obhajobu.

V Číne som hovoril s viacerými bývalými zamestnancami Nestlé, ktorí tvrdili, že spoločnosť iba stáča a predáva vodu z kohútika, ale v každom prípade sa zdá, že vyššie ceny Nestlé za balenú vodu sú založené len na obchodnej značke, a moje informácie sa zhodujú s informáciami uvedenými v dokumente vyššie, teda že Nestlé získava vodu zdarma alebo ju nakupuje za zanedbateľné náklady, načo pri ďalšom predaji dosiahne 10 000% zisku. Ale nezabudnime na hlavný bod, ktorým je, že manažéri Nestlé nielenže veria, že voda je potravina, ktorá by mala mať svoju cenu, ale plánujú – prostredníctvom účinného vyvlastnenia – túto vodu „privatizovať“ tým, že ju jednoducho prevezmú do vlastníctva, potom jej dajú trhovú hodnotu a distribuujú ju prostredníctvom svojej vlastnej verzie voľného trhu.

A ak vás môžem pobaviť dvomi bizarnými správami, prvá je, že kanadská univerzita v Alberte, napriek obrovským protestom verejnosti a svojej vlastnej fakulty, udelila čestný titul doktora práv predsedovi predstavenstva a výkonnému riaditeľovi spoločnosti Nestlé za… Ste na to pripravení? Čestný titul bol udelený za Brabeckov veľký prínos k „zachovaniu, distribúcii a správe jedného z najdôležitejších zdrojov ľudstva: vody“.

Druhá vec je, že naše problémy sa zjavne neobmedzujú len na dojčenské mlieko a vodu. Ďalšia tragédia, ktorá sa stala v Afrike, nesie meno Coca-Cola, rovnaká Coca-Cola, ktorá sa chce dostať do mliekarenského biznisu, pretože „budú pršať peniaze“. Pediatri v západnej Afrike hlásia prípady nových zdravotných ťažkostí tak bežných, že majú názov: „Fantov syndróm“, čo je detská podvýživa a dehydratácia spôsobená tým, že deti pijú skôr ako mlieko pomarančovú malinovku Fanta od Coca-Coly (pretože sušené mlieko od Nestlé je tak drahé) a pravdepodobne obsahuje rovnaké pesticídy ako bežná Coca-Cola.

OZ Pán Občan

Zanechajte nám komentár

Predchadzajúci článok

Spravodajstvo

Katastrofa epických rozmerov bude vyvolaná masovým očkovaním ľudstva na planéte Zem

Skúsený profesionál a odborník na výskum a vývoj vakcín a včasné vakcíny dvpt, zvyknutý pracovať v silne prepojenom prostredí (v súkromnom ...

Nasledujúci článok

NÁZOR

Vaxxidents

Tiež ste to ešte nepočuli? Nevedeli ste, že také slovo existuje! Slovensky by sa to pregnantne mohlo vysvetliť ako „nehody spôsobené ...
Aktualizované 24.11. 19:15
Spravodajstvo

SHO má k dispozícii už viac ako tretinu podpisov potrebných k vyhláseniu celoštátneho referenda prezidentom Pellegrinim

Prednedávnom sme vás informovali, že politický subjekt Slovenské Hnutie Obrody rozbehlo petíciu za vyhlásenie referenda s nasledujúcou otázkou…Súhlasíte s tým, ...
Spravodajstvo

Luxemburský poslanec Európskeho parlamentu Fernandt Kartheiser: Pre Ukrajinu je vojna prehratá

Fernandt Kartheiser, luxemburský vojenský dôstojník, diplomat a politik, poslanec národného parlamentu a poslanec Európskeho parlamentu v 10. volebnom období. Aktivista ...
Spravodajstvo

Rozhodne o ukončení vojny na Ukrajine lítium?

Všetky vojny ľudstva boli v konečnom dôsledku o podrobovaní si iných národov, teritórií a globálnych záujmových priestorov. Veľkú úlohu tu ...
Spravodajstvo

Americký šprint smerom k jadrovej katastrofe - Glenn Greenwald

Glenn Greenwald sa pripojil k The Tucker Carlson Show, aby diskutoval o americkom šprinte smerom k jadrovej vojne. Glenn Greenwald Tuckerovi hovorí: ...
Aktualizované 24.11. 20:16
Spravodajstvo

Trumpov ohnivý prejav k 3. svetovej vojne a jeho odkaz Putinovi a NATO o Ukrajine

Trumpov obrovský prejav o eskalujúcej tretej svetovej vojne a o tom, ako Putin súhlasí s jadrovým útokom po schválení americkej ...
Spravodajstvo

BELOUSOVOVÁ: ROZHODNUTIE BIDENA ZNAMENÁ PRIAME ZAPOJENIE ŠTÁTOV NATO DO VOJNY PROTI RUSKU

Anna Belousovová, viceprimátorka Čadce: Tieto zbrane obsluhujú špecialisti – vojaci NATO, a hlavne tieto zbrane využívajú družicové dáta, ktoré Ukrajine ...
Aktualizované 22.11. 14:17
Spravodajstvo

Ruská armáda udrela na ukrajinský zbrojný závod ostrým testom nového zbraňového systému "Orešnik"

Ruská armáda udrela na zbrojný závod Južmaš v Dnepropetrovsku pomocou novej „Wunderwaffe“ nazvanej „Orešnik“ a podľa vojenských expertov sa podobá ...
Spravodajstvo

Musk varuje Bidena: „Rusko podnikne odvetu“

Elon Musk kritizuje rozhodnutie prezidenta Bidena povoliť Ukrajine rozmiestnenie rakiet ATACMS. Na X varuje, že Rusko by mohlo odpovedať odvetnými ...
Aktualizované 24.11. 21:30
Spravodajstvo

NATO a Ukrajina vedú mimoriadne rokovania po ruskom útoku novou hypersonickou raketou

KYJEV-Ukrajina a NATO budú v utorok núdzovo rokovať po tom, ako Rusko zaútočilo na centrálne mesto experimentálnou hypersonickou balistickou raketou, ktorá ...
Spravodajstvo

Nemecký poslanec Európskeho parlamentu Fabio De Masi: Európsku úniu uniesli radikáli

Podľa poslanca Európskeho parlamentu Fabia De Masiho (Bündnis Sahra Wagenknecht) bol Európsky parlament unesený zradikalizovaným transatlantickým myslením a v medzinárodných ...