Časová os propagandy COVID marec-apríl 2020
Aké boli z medzinárodného hľadiska kľúčové udalosti COVIDkrízy počas kritického obdobia marec – apríl 2020, počas ktorých sa vyvinul, upiekol a globálne distribuoval globálny „oficiálny príbeh“ korporátnymi médiami?
V reálnom čase zachytila nezávislá organizácia s názvom „Swiss Policy Research“ (predtým „Swiss Propaganda Research“) kaskádu udalostí počas tohto časového rámca, ktoré odporujú a dokumentujú propagandu, ktorá bola v tomto časovom rámci globálne nasadzovaná harmonizovaným spôsobom a ktorá poháňala strach verejnosti a politické reakcie na nasledujúce tri roky. Mám pocit, že toto zhrnutie časovej osi je prehradzujúce. Americké a globálne korporátne médiá (najmä vysielanie CNN, ktoré sa špecializuje na strach, porno, ktoré je úzko prepojené s Radou pre zahraničné vzťahy USA), jasne spolupracovali s komunitou spravodajských služieb piatich očí a rôznymi štátnymi, neštátnymi, nadnárodnými a mimovládnymi aktérmi, aby podporovali falošný príbeh.
Pri skúmaní tejto časovej osi som ohromený tým, do akej miery bola kríza COVID a hrubé zlé riadenie tejto globálnej „reakcie verejného zdravia“, ktorú teraz považujeme za presné, správne pochopené a interpretované počas tohto obdobia od marca do apríla 2020.
Tento meme zverejnený 24. marca 2020 zachytáva podstatu globálne koordinovanej zámernej, plánovanej kampane strachu, cenzúry, propagandy, kybernetického prenasledovania a ohovárania, ktorú na nás všetkých nasadili naše vlády, aliancia spravodajských služieb piatich očí, globálne korporátne médiá , Trusted News Initiative , WHO a OSN.
Čo je organizácia „Swiss Policy Research“?
Webová stránka Swiss Policy Research popisuje organizáciu takto :
„Swiss Policy Research (SPR), založená v roku 2016, je nezávislá, nestranná a nezisková výskumná skupina, ktorá skúma geopolitickú propagandu. SPR sa skladá z nezávislých akademikov a nedostáva žiadne externé financovanie okrem darov čitateľov. Naše analýzy boli publikované mnohými nezávislými médiami a boli preložené do viac ako dvoch desiatok jazykov.“
Wikipedia, ktorú mnohí (vrátane mňa) čoraz viac považujú za oficiálny propagandistický hlas britskej MI6 , opisuje organizáciu takto :
“ Swiss Policy Research ( SPR ; do polovice mája 2020 Swiss Propaganda Research ) je webová stránka s falošnými správami <emphasis mine> spustená v roku 2016.
Stránka Swiss Policy Research bola kritizovaná za šírenie konšpiračných teórií vrátane tvrdení, že QAnon bol psychopatom FBI a teórií týkajúcich sa pandémie COVID-19. Nemecká verejnoprávna televízia Tagesschau nazýva SPR nástrojom propagandy.“
Pre tých, ktorí sa zaujímajú o podrobnejšie pochopenie úlohy CIA (a spriaznených „päťokých“ spravodajských agentúr) pri manipulácii s verejným vnímaním a rozprávaním, SPR poskytuje vynikajúci archív podrobných informácií v sekcii „CIA a médiá “.
- „Budeme vedieť, že náš dezinformačný program je dokončený, keď všetko, čomu americká verejnosť verí, je falošné.“ Riaditeľ CIA William Casey na stretnutí s americkým prezidentom Ronaldom Reaganom vo februári 1981. Citované Barbarou Honeggerovou, ktorá bola na stretnutí prítomná. Casey odhadol, že viac ako 80 % spravodajských informácií bolo založených na otvorených verejných zdrojoch, ako sú noviny a časopisy; teda dezinformovanie Sovietov si vyžiadalo dezinformovanie americkej verejnosti. ( zdroj )
- „CIA nie je teraz a ani nikdy nebola centrálnou spravodajskou agentúrou.“ Ide o skrytú akciu poradcov prezidenta pre zahraničnú politiku. Dezinformácie sú veľkou časťou jej skrytej zodpovednosti a americký ľud je primárnou cieľovou skupinou jej klamstiev. Bývalý úradník CIA a informátor Ralph McGehee vo svojej knihe z roku 1983 Smrteľné podvody. ( zdroj )
Za posledných pár rokov Steve Bannon opakovane tvrdil, že internet a súvisiace webové zdroje budú vyčistené, aby sa zakryli nekalé praktiky, ku ktorým došlo počas krízy COVID, a že tlačené médiá, vrátane najmä kníh, budú jediné spoľahlivé, archív toho, čo sa skutočne stalo. Bez ohľadu na to, ktorej teórii prípadu organizácie „Swiss Policy Research“ radšej veríte, osobne považujem nasledujúce informácie z archívov týchto organizácií za presné a užitočné.
Tento súhrn kľúčových faktov súvisiacich s COVID, ktorý bol aktualizovaný v priebehu júna 2023, pôvodne zverejnila spoločnosť SPR v marci 2020. Keď si ich prezerám, (na rozdiel od charakteristiky na Wikipédii) sa mi zdajú byť teraz pozoruhodne mainstreamové a (napríklad) osobne som sa presvedčil, že údaje o rizikách/prínosoch a analýzy už nepodporujú používanie genetických vakcín na báze kmeňa SARS-CoV-2 v žiadnej vekovej kohorte (pozri bod 4).
Prehľad kľúčových bodov krízy COVID-19
- Letalita : Celková miera úmrtnosti na infekciu (IFR) nového koronavírusu vo všeobecnej populácii (okrem opatrovateľských domovov) je vo väčšine krajín približne 0,1 % až 0,5 %, čo je najviac porovnateľné so strednými pandémiami chrípky v rokoch 1936, 1957 a 1968.
- Vekový profil : Stredný vek úmrtí na covid je vo väčšine západných krajín viac ako 80 rokov (78 v Spojených štátoch) a približne 5 % zosnulých nemalo žiadne zdravotné predpoklady. V mnohých západných krajinách sa približne 50 % všetkých úmrtí na covid vyskytlo v domovoch dôchodcov.
- Ochrana očkovaním: Vakcíny na Covid poskytovali vysokú, ale rýchlo klesajúcu ochranu pred závažným ochorením. Očkovanie nedokázalo zabrániť infekcii a prenosu (známe od júna 2021). Predchádzajúca infekcia poskytla trvalejšiu imunitu v porovnaní s očkovaním.
- Poranenia spôsobené očkovaním: Vakcíny Covid môžu spôsobiť vážne a smrteľné reakcie na očkovanie vrátane kardiovaskulárnych, neurologických a imunologických reakcií. Z tohto dôvodu je pomer rizika a prínosu očkovania proti covidu u zdravých detí a dospelých mladších ako 50 rokov otázny.
- Nadmerná úmrtnosť: Celosvetová nadmerná úmrtnosť na pandémiu sa blíži k 20 miliónom úmrtí, čo je asi 15 % v porovnaní s normálnou globálnou úmrtnosťou a asi 0,25 % v porovnaní s celosvetovou populáciou. Niektoré z ďalších úmrtí boli spôsobené nepriamymi účinkami pandémie a blokád.
- Symptómy: Asi 30 % všetkých infikovaných osôb nevykazuje žiadne príznaky. Celkovo sa asi u 95 % všetkých ľudí vyvinú nanajvýš mierne alebo stredne závažné príznaky a nevyžadujú hospitalizáciu. Najmä obezita je hlavným rizikovým faktorom pre závažný covid.
- Liečba: Pre ľudí s vysokým rizikom alebo vysokou expozíciou je včasná alebo profylaktická liečba nevyhnutná, aby sa zabránilo progresii ochorenia. Početné štúdie zistili, že včasná ambulantná liečba covidu môže výrazne znížiť počet hospitalizácií a úmrtí.
- Dlhý covid: Až 10 % symptomatických ľudí pociťuje postakútny alebo dlhý covid , tj symptómy súvisiace s covidom, ktoré trvajú niekoľko týždňov alebo mesiacov. Dlhý covid môže postihnúť aj mladých a predtým zdravých ľudí, ktorých akútna infekcia covidom bola skôr mierna.
- Prenos: Vnútorné aerosóly sa zdajú byť hlavnou cestou prenosu koronavírusu, zatiaľ čo vonkajšie aerosóly, kvapôčky, ako aj povrchy väčšiny predmetov zohrávajú zrejme menšiu úlohu. Presymptomatický prenos môže predstavovať až 50 % všetkých infekcií.
- Masky: Masky na tvár nemali žiadny vplyv na mieru infekcie, čo bolo známe už zo štúdií pred pandémiou. Dokonca ani masky N95 nemali žiadny vplyv na mieru infekcie vo všeobecnej populácii. Navyše dlhodobé alebo nesprávne používanie pleťových masiek môže viesť k zdravotným problémom.
- Uzamknutia: Na rozdiel od skorých hraničných kontrol (napr. v Austrálii), blokády nemali na pandémiu významný vplyv. Podľa Svetovej banky však blokády spôsobili „historicky bezprecedentný nárast globálnej chudoby“ o takmer 100 miliónov ľudí.
- Deti a školy: Na rozdiel od chrípky je riziko závažného covidu u detí pomerne nízke. Okrem toho deti neboli hnacou silou pandémie a zatvorenie škôl nemalo žiadny vplyv na mieru nákazy vo všeobecnej populácii.
- PCR testy: Vysoko citlivé PCR testy sú náchylné na vytváranie falošne pozitívnych alebo falošne negatívnych výsledkov (napr. po akútnej infekcii). Celkovo nemali PCR a testovanie hmotnosti antigénu žiadny vplyv na mieru infekcie vo všeobecnej populácii (výnimka: udržiavanie hraničných kontrol).
- Sledovanie kontaktov: Manuálne sledovanie kontaktov a aplikácie na sledovanie kontaktov na mobilných telefónoch nemali žiadny vplyv na mieru infekcie. Už v roku 2019 štúdia WHO o pandémiách chrípky dospela k záveru, že sledovanie kontaktov sa „za žiadnych okolností neodporúča“.
- Očkovacie pasy : Očkovacie pasy nemali žiadny vplyv na mieru infekcie, pretože očkovanie nemôže zabrániť infekcii. Očkovacie pasy by však mohli slúžiť ako základ pre zavedenie digitálnej biometrickej identity a platobných systémov. Informátor NSA Edward Snowden už v marci 2020 varoval, že dohľad by sa mohol počas pandémie rozšíriť.
- Vírusové mutácie: Podobne ako pri chrípkových vírusoch, aj v koronavírusoch sa často vyskytujú mutácie. Omikrónový variant, ktorý sa mohol objaviť pri výskume vakcín, vykazoval výrazne vyššiu infekčnosť a imunitný únik, ale o 80 % nižšiu letalitu.
- Švédsko: Vo Švédsku bola úmrtnosť na covid bez blokovania porovnateľná so silnou chrípkovou sezónou a o niečo nižšia ako priemer EÚ. Asi 50 % úmrtí vo Švédsku sa vyskytlo v domovoch dôchodcov a stredný vek úmrtí na covid vo Švédsku bol asi 84 rokov.
- Vírusy chrípky: Vírusy chrípky do značnej miery zmizli počas pandémie koronavírusov. Nebol to dôsledok „opatrení na covid“, ale dôsledok dočasného vysídlenia novým koronavírusom, dokonca aj v krajinách bez opatrení (ako je Švédsko).
- Médiá: Celkovo boli správy médií o pandémii dosť neprofesionálne, zvýšili strach a paniku v populácii a spôsobili stonásobné precenenie úmrtnosti na covid. Niektoré médiá dokonca použili manipulatívne obrázky a videá na dramatizáciu situácie.
- Pôvod vírusu: Genetické dôkazy poukazujú na laboratórny pôvod nového koronavírusu. Virologický inštitút vo Wu-chane (WIV), ako aj niektoré americké laboratóriá, ktoré spolupracovali s WIV, vykonali rôzne druhy výskumu podobných koronavírusov.
Kľúčové udalosti týkajúce sa krízy COVID, 1. marec – apríl 2020
„Jediným prostriedkom boja proti moru je čestnosť.“
Albert Camus, Mor (1947)
Švajčiarsky lekár o COVID-19 (marec 2020)
Švajčiarsky lekár poskytol nasledujúce informácie o súčasnej situácii, aby našim čitateľom umožnil realisticky posúdiť riziko.
Podľa najnovších údajov Talianskeho národného zdravotného inštitútu ISS je v súčasnosti priemerný vek pozitívne testovaných zosnulých v Taliansku približne 81 rokov. 10 % zosnulých má viac ako 90 rokov. 90% zosnulých má viac ako 70 rokov.
80 % zosnulých trpelo dvomi alebo viacerými chronickými chorobami. 50 % zosnulých trpelo tromi alebo viacerými chronickými chorobami. Medzi chronické ochorenia patria najmä kardiovaskulárne problémy, cukrovka, dýchacie problémy a rakovina.
Menej ako 1 % zosnulých tvorili zdravé osoby, teda osoby bez už existujúcich chronických ochorení. Len asi 30 % zosnulých tvoria ženy.
Taliansky inštitút zdravia navyše rozlišuje medzi tými, ktorí zomreli na koronavírus, a tými, ktorí zomreli s koronavírusom. V mnohých prípadoch ešte nie je jasné, či osoby zomreli na vírus alebo na už existujúce chronické ochorenia alebo na kombináciu oboch.
Dvaja zosnulí Taliani vo veku do 40 rokov (obaja 39-roční) boli pacientom s rakovinou a pacientom s cukrovkou s ďalšími komplikáciami. Ani v týchto prípadoch ešte nebola jasná presná príčina úmrtia (či už na vírus alebo na už existujúce ochorenia).
Čiastočné preťaženie nemocníc je spôsobené všeobecným náporom pacientov a zvýšeným počtom pacientov vyžadujúcich špeciálnu alebo intenzívnu starostlivosť. Cieľom je najmä stabilizácia respiračných funkcií a v závažných prípadoch poskytovanie antivírusovej terapie.
(Aktualizácia: Taliansky národný inštitút zdravia zverejnil štatistickú správu o pacientoch s pozitívnym testom a zosnulých, potvrdzujúcu vyššie uvedené údaje.)
Lekár tiež upozorňuje na tieto aspekty:
Severné Taliansko má jednu z najstarších populácií a najhoršiu kvalitu ovzdušia v Európe, čo už v minulosti viedlo k zvýšenému počtu respiračných ochorení a úmrtí a je pravdepodobne ďalším rizikovým faktorom súčasnej epidémie.
Napríklad Južná Kórea zažila oveľa miernejší priebeh ako Taliansko a vrchol epidémie už prekonala. V Južnej Kórei je zatiaľ hlásených len asi 70 úmrtí s pozitívnym výsledkom testu. Podobne ako v Taliansku boli postihnutými väčšinou vysokorizikoví pacienti.
Tých niekoľko desiatok doteraz pozitívnych švajčiarskych úmrtí boli aj vysokorizikoví pacienti s chronickými ochoreniami, priemerný vek nad 80 rokov a maximálny vek 97 rokov, ktorých presná príčina úmrtia, teda na vírus alebo na ich už existujúce choroby, zatiaľ nie je známe.
Okrem toho štúdie ukázali, že medzinárodne používané súpravy na testovanie vírusov môžu v niektorých prípadoch poskytnúť falošne pozitívny výsledok. V týchto prípadoch sa tieto osoby možno nenakazili novým koronavírusom, ale pravdepodobne jedným z mnohých existujúcich ľudských koronavírusov, ktoré sú súčasťou každoročných (a v súčasnosti prebiehajúcich) epidémií bežného prechladnutia a chrípky. (1)
Najdôležitejším ukazovateľom na posúdenie nebezpečenstva ochorenia teda nie je často uvádzaný počet pozitívne testovaných osôb a úmrtí, ale počet osôb, u ktorých sa skutočne a neočakávane vyvinie alebo zomiera zápal pľúc (tzv. nadúmrtnosť).
Podľa všetkých aktuálnych údajov možno u zdravej bežnej populácie v školskom a produktívnom veku očakávať mierny až stredný priebeh ochorenia Covid-19. Starší občania a osoby s existujúcimi chronickými ochoreniami by mali byť chránení. Zdravotnícke kapacity by mali byť optimálne pripravené.
Lekárska literatúra
(3) WHO, Správa spoločnej misie WHO a Číny pre koronavírusovú chorobu 2019, február 2020.
Referenčné hodnoty
Medzi dôležité referenčné hodnoty patrí počet ročných úmrtí na chrípku, ktorý je až 8 000 v Taliansku a až 60 000 v USA; normálna celková úmrtnosť, ktorá v Taliansku predstavuje až 2 000 úmrtí denne; a priemerný počet prípadov zápalu pľúc za rok, ktorý je v Taliansku vyše 120 000.
Súčasná úmrtnosť zo všetkých príčin v Európe a Taliansku je stále normálna alebo dokonca podpriemerná. Akákoľvek nadmerná úmrtnosť v dôsledku COVID-19 by mala byť viditeľná v európskych monitorovacích grafoch.
Aktualizácie od 17. marca 2020 do
Pravidelné aktualizácie o situácii (všetky uvedené zdroje).
17. marec 2020 (I)
Profil úmrtnosti zostáva z virologického hľadiska záhadný, pretože na rozdiel od vírusov chrípky sú deti ušetrené a muži sú postihnutí približne dvakrát častejšie ako ženy. Na druhej strane tento profil zodpovedá prirodzenej úmrtnosti, ktorá sa u detí blíži k nule a u 75-ročných mužov je takmer dvakrát vyššia ako u žien v rovnakom veku.
Mladší zosnulý s pozitívnym testom mal takmer vždy už existujúce vážne stavy. Napríklad 21-ročný španielsky futbalový tréner zomrel s pozitívnym testom a dostal sa na medzinárodné titulky. Lekári však diagnostikovali nepoznanú leukémiu, medzi ktorej typické komplikácie patrí ťažký zápal pľúc.
Rozhodujúcim faktorom pri hodnotení nebezpečenstva ochorenia teda nie je v médiách často spomínaný počet testovaných osôb a zosnulých, ale počet ľudí, u ktorých sa skutočne a neočakávane vyvinie alebo zomiera zápal pľúc (tzv. nadmerná úmrtnosť). Vo väčšine krajín je táto hodnota zatiaľ veľmi nízka.
Vo Švajčiarsku sú už niektoré pohotovostné jednotky preťažené jednoducho z dôvodu veľkého počtu ľudí, ktorí chcú byť testovaní. To poukazuje na dodatočnú psychologickú a logistickú zložku súčasnej situácie.
17. marec 2020 (II)
Taliansky profesor imunológie Sergio Romagnani z Florentskej univerzity dospel v štúdii na 3000 ľuďoch k záveru, že 50 až 75 % ľudí všetkých vekových skupín s pozitívnym testom zostáva úplne bez príznakov – čo je výrazne viac, ako sa pôvodne predpokladalo.
Miera obsadenosti severotalianskych JIS v zimných mesiacoch je zvyčajne už 85 až 90 %. Niektorí alebo mnohí z týchto existujúcich pacientov by už mohli byť v teste pozitívni. Počet ďalších neočakávaných prípadov zápalu pľúc však zatiaľ nie je známy.
Nemocničný lekár v španielskom meste Malaga na Twitteri < account since deleted > píše, že ľudia v súčasnosti s väčšou pravdepodobnosťou zomrú na paniku a systémový kolaps ako na vírus. Nemocnica je zaplavená ľuďmi s prechladnutím, chrípkou a možno aj Covid19 a lekári stratili kontrolu.
18. marca 2020
Nová epidemiologická štúdia (preprint) dospela k záveru, že úmrtnosť na Covid19 dokonca aj v čínskom meste Wu-chan bola len 0,04 % až 0,12 %, a teda skôr nižšia ako v prípade sezónnej chrípky, ktorá má úmrtnosť približne 0,1 %. Ako dôvod pre nadhodnotenú úmrtnosť na Covid19 vedci predpokladajú, že pôvodne bolo vo Wu-chane zaznamenaných len malý počet prípadov, keďže u mnohých ľudí bola táto choroba pravdepodobne asymptomatická alebo mierna.
Čínski vedci tvrdia, že extrémny zimný smog v meste Wuhan mohol zohrať príčinnú úlohu pri vypuknutí zápalu pľúc. V lete 2019 sa už vo Wu-chane konali verejné protesty kvôli zlej kvalite ovzdušia.
Nové satelitné snímky ukazujú, že severné Taliansko má najvyššiu úroveň znečistenia ovzdušia v Európe a ako toto znečistenie výrazne znížila karanténa.
Výrobca testovacej súpravy na Covid19 uvádza, že by sa mala používať iba na výskumné účely a nie na diagnostické aplikácie, pretože ešte nebola klinicky overená.
19. marca 2020 (I)
Taliansky národný zdravotný inštitút ISS zverejnil novú správu o úmrtiach s pozitívnymi výsledkami:
Stredný vek je 80,5 roka (79,5 u mužov, 83,7 u žien).
10 % zosnulých bolo starších ako 90 rokov; 90 % zosnulých malo viac ako 70 rokov.
Najviac 0,8 % zosnulých nemalo žiadne preexistujúce chronické ochorenia.
Približne 75 % zosnulých malo dva alebo viac už existujúcich ochorení, 50 % malo ďalšie tri už existujúce ochorenia, najmä srdcové choroby, cukrovku a rakovinu.
Päť zosnulých bolo vo veku 31 až 39 rokov, pričom všetci už mali vážne zdravotné problémy (napr. rakovinu alebo srdcové ochorenie).
Národný zdravotný ústav zatiaľ neurčil, na čo vyšetrovaní pacienti nakoniec zomreli, a vo všeobecnosti ich označuje ako úmrtia pozitívne na Covid19.
19. marca 2020 (II)
Správa v talianskych novinách Corriere della Sera poukazuje na to, že talianske jednotky intenzívnej starostlivosti už skolabovali pod výraznou chrípkovou vlnou v rokoch 2017/2018. Museli odkladať operácie, volať sestrám z dovolenky a minuli odbery krvi.
Nemecký virológ Hendrik Streeck tvrdí, že Covid19 pravdepodobne nezvýši celkovú úmrtnosť v Nemecku, ktorá je bežne okolo 2 500 ľudí denne. Streeck spomína prípad 78-ročného muža s predpokladmi, ktorý zomrel na zlyhanie srdca, následne bol pozitívne testovaný na Covid19, a tak bol zaradený do štatistiky úmrtí na Covid19.
Zanechajte nám komentár