Blokácia na Slovensku a prečo…?
HRA na COVID-19 oficiálne skončila a je tu nová HRA alebo je to vyšší stupeň pôvodnej HRY?
JUDr. Štefan Harabin:
Blokáciu zavádza čl. III zákona č. 55/2022 Z. z. o niektorých opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine.
Článok III zák. č. 55/2022 Z. z. porušuje článok 10 ods. 2 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd podľa case-law Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci 000 Flavus proti Rusku z 23. júna 2020. ESĽP ako novinku uplatňuje postup, pri ktorom sťažovateľom zo štátov, kde nemajú možnosť žiadať o vnútroštátny prieskum zákonov porušujúcich ľudské práva, priznal právo obrátiť sa s takou sťažnosťou priamo do Štrasburgu (bez predchádzajúceho vyčerpávania vnútroštátnych prostriedkov nápravy). K takým štátom ESĽP zaradil aj Slovensko (Case of Július Pereszlényi-Servis TV-Video v. The Slovak Republic. Rozsudok z 25. mája 2021). S odkazom na tieto dve rozhodnutia ESĽP je možnosť podať sťažnosť namietajúcu, že § 27b zák. č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v znení článku III zákona č. 55/2022 Z. z. o niektorých opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine porušuje sťažovateľovi slobodu prejavu a právo rozširovať informácie zaručené článkom 10 ods. 2 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd.
Sťažnosť má právny význam, ak ju podá oprávnený navrhovateľ, teda sťažovateľ s právnym postavením obete (victim). Status obete získa každý, komu Národný bezpečnostný úrad nariadil blokáciu webu.
Ak NBÚ vydal príkaz na blokáciu v deň účinnosti zákona (26. februára 2022) používateľovi webu, ktorý cez víkend nevysiela, porušenie Dohovoru sa kumuluje o porušenie princípov právneho štátu, lebo v takom prípade môže ísť jedine o blokáciu skoršej činnosti, čo znamená retroaktívne zavedenie blokácie, nadôvažok v čase, keď neexistovala ani právna úprava čl. III zák. č. 55/2022 Z. z.
JŠH
Dnes ráno čakajú ľudia z rôznych kútov odhodlaní pomáhať na hraniciach s Ukrajinou. Čakajú na Ukrajincov, ktorí sú v ohrození, ale UKRAJINCI tam nie sú… tak kde sú tí Ukrajinci?
Pohrobkovia Hitlera, nacistickí banderovci, v praxi.
EÚ, NATO a aj slovenské marionetky v riadiacich štruktúrach štátu otvorene podporujú nacistických pohrobkov Hitlera na Ukrajine i v ich genocíde civilného obyvateľstva Novoruska už od roku 2014.
Rusko nemá dôvod napadať Ukrajinu, ktorá je súčasťou ruského domu. Biden spojencov v západnej a strednej Európe už hodil cez palubu, presne tak isto ako Gorbačov štáty socialistického tábora v 90 rokov minulého storočia. Putin presadzuje iba princíp obojstrannej bezpečnosti.
Danko, Blaha, Belousovová, Chmelár či Harabin môžu za ruskú propagandu dostať 10 až 25 rokov, vyjadril sa expert
Na dôležitý paragraf 417 Trestného zákona upozornil, okrem iných, aj advokát Peter Kubina. Ten priamo hovorí o ohrození mieru, ale aj šírení propagandy. Podľa odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej sa trestná sadzba pohybuje na rozmedzí 1 až 10 rokov.
Ruská propaganda sa podľa odborníkov objavuje v statusoch bývalého predsedu parlamentu a lídra SNS Andreja Danka, ale aj bývalej poslankyne Anny Belousovovej, či Jána Čarnogurského. Práve kandidát na exprezidentka sa objavil v relácii Správy a komentáre na RTVS za čo verejnoprávne médium čelí kritike zo strany politikov. Následne RTVS opustil aj šéf spravodajstva Vahram Chuguryan.
Podľa experty na trestné právo Lucie Kurilovskej napĺňa šírenie propagandy podstatu trestného činu. Samozrejme, že paragraf 417 Trestného zákona sa týka každého, kto narúša mier a šíri propagandu. Podľa politického analytika Grigoriho Mesežnikova šíria propagandu všetci spomínaní politici.
prebraté: NplusJOJ
Zanechajte nám komentár