Voľby sa síce blížia, ale kradnúť sa neprestáva
Ešteže ostatné mesiace máme na Slovensku tému migrantov a do nekonečna traumatizujeme spoločnosť moslimami, valiacimi sa Európou. Obyčajný človek už dávno rezignoval a nezaujíma ho už vôbec nič, len ako prežiť. Pritom na vyjadrenie názoru na migráciu obyvateľov moslimských krajín a ich prijímanie v rôznych krajinách sveta stačil japonskému premiérovi jediný výrok na pôde Valného zhromaždenia OSN, aby uviedol veci na správnu mieru: „Je to záležitosť demografie. Povedal by som, že predtým, než prijmeme imigrantov alebo utečencov, musíme sa postarať o ženy a starých ľudí a musíme zvýšiť pôrodnosť. Existuje veľa vecí, ktoré by sme mali urobiť predtým, než prijmeme imigrantov.” Myslím, že touto vetou, ktorá mimochodom ostala bez povšimnutia slovenskej i zahraničnej tlače, povedal celú pravdu o migrácii. Ten, kto má na to, aby cez sociálne dávky živil milióny migrantov namiesto toho, aby sa postaral o vlastných ľudí, nech ich prijíma. Ale krajiny, kde vlastní obyvatelia živoria, by si mali riešiť najprv svoje problémy a až potom cudzie. Slovensko nepotrebuje migrantov, ono má dosť svojich ľudí – mladých i tých starších, len keby nemuseli pracovať v zahraničí, aby uživili svoje rodiny. Keby naši politici nerozkradli a nerozpredali všetko, kde pracovať mohli a keby mysleli aj na budúcnosť vlastného národa, prečo by ľudia odchádzali? Ale politici od tzv. nežnej nevideli nikoho a nič – okrem svojich peňaženiek a vlastných účtov v zahraničných bankách.
Pokrytectvo politikov, aj tých našich, nemá konca. Na jednej strane sa vládnuce špičky bijú do pŕs a „bojujú“ s kvótami, na druhej strane tí istí ľudia vyhlasujú, že cirkev a charitatívne organizácie, ak chcú pomáhať migrantom, nikto im v tom nebráni. To akoby rovno povedali, tak sem s tými 1 500 migrantmi, ktoré nám určila únia, veď my sa už o nich postaráme.
Aj Slovensko, hlavne s pomocou únie, keď už sme jej členom, by malo riešiť najprv svoje veci a až potom sa venovať migrantom. Ale keď slovenskí politici začnú riešiť „svoje veci“, je to hádam ešte väčšia pohroma, ako keď riešia veci celoeurópske. Tam ich aspoň nikto nepočúva, všetci na nich kašlú a rozhodnú tak, ako im to vyhovuje. Ale na Slovensku si nič „po svojom“ robiť nemôžeme, pretože o nás rozhoduje zopár skorumpovaných politikov a politických strán, ktoré bez ohľadu na názory občanov prijímajú len také zákony, ktoré ani jedinému z nich neublížia a pritom by ich mali všetkých pozatvárať za vlastizradu a rozkrádanie vlastného štátu. To, čo predvádzali počas odvolávania ministra zdravotníctva teda stálo za to! A vôbec sa za to nehanbia! Verejne deklarujú, za ktorej vlády a za ktorého ministra sa kradlo viac, za ktorej vlády a za ktorého ministra sa zdravotníctvo viac tunelovalo. Keď ich človek počúva, musí byť jasné všetkým, že v tejto krajine neexistuje politik, ktorý by nebol previazaný s niektorou skupinou oligarchov a zločincov, ktorí stoja v pozadí politickej moci. A to nielen v zdravotníctve, ale vo všetkých sférach, kde sa nakladá s verejnými zdrojmi. Občanov pritom tí istí politici neustále presviedčajú o tom, ako sa musíme uskromniť, uťahovať si opasky, ako nemáme peniaze na zdravotníctvo, školstvo, sociálne veci, na pomoc mladým a viacdetným rodinám. Obrovskú skupinu sociálne odkázaných udržiavame pri živote žobračenkami, z ktorých sa nedá vyžiť a tak páchajú čoraz viac trestných činov a kriminalita, aj tá najbrutálnejšia, stúpa. Ale bez mihnutia oka tunelujeme a korumpujeme, rozdávame finančné stimuly bohatým zahraničným korporáciám s miliardovými ziskami a k nám nasťahujeme migrantov, z ktorých státisíce neutekajú pred vojnou, ale za lepším životom.
Naši politici v ostatnom období menia rétoriku, pretože sa blížia voľby. Voľby, ktoré vraj majú niečo zmeniť. Ale voľby nezmenia nič, pretože, ako sme videli počas rozpravy pri odvolávaní ministra, na Slovensku kradnú všetci, ktorí sa dostanú k moci a ktorí môžu rozhodovať o verejných zdrojoch. Tak načo vôbec voliť? Voliť bude mať zmysel vtedy, keď sa zmení volebný systém a poslanci sa budú za svoje skutky zodpovedať občanom a nie politickým stranám, v pozadí ktorých stojí nakradnutý kapitál. Ľudmila Rešovská
Zanechajte nám komentár