Varovanie: Rúško pre nás predstavuje absolútne zdravotné riziko!
Margarite Griesz-Brisson, nemecká lekárka, odborníčka a špecialistka na neurofyziológiu a neurotoxikologiu sa snaží zodpovedať na otázku : Aké sú účinky rúšok na náš mozog? Jej závery sú viac než zaujímavé.
Mozog bez kyslíka trpí
Opätovné vdychovanie vzduchu, ktorý sa nám drží pod rúškom, vedie k nedostatočnému okysličeniu nášho mozgu. Naše nervové centrum je na jeho nedostatok veľmi citlivé. Niektoré nervové bunky nemôžu bez kyslíka prežiť dlhšie ako 3 minúty.
Varovnými signálmi, ktoré nás upozorňujú na to, že nie je niečo v poriadku, sú napríklad bolesti hlavy, ospalosť, závrat, ťažkosti so sústredením a oneskorená reakčná doba.
Ak zmiznú príznaky, neznamená to, že zmizol aj problém
Ak sa však tento stav bez kyslíka stane bežnou záležitosťou, všetky tieto príznaky zmiznú. To ale neznamená, že by zmizol aj problém. Funkcia mozgu zostáva stále zlá a nedostatok kyslíka pokračuje.
Možno si myslíte, že na nosenie rúšok ste si už zvykli a dýchať cez ne vám už nevadí. Faktom ale je, že degeneratívne procesy v mozgu sa zosilňujú a pokračujú každým momentom keď mozog nemá dostatok kyslíka.
Rúško nenosí, mozog potrebuje na premýšľanie
Doktorka hovorí, že ona sama nenosí rúško, potrebuje totiž svoj mozog na premýšľanie. Podľa nej je nosenie rúšok problémom predovšetkým u detí a dospievajúcich, ktorí majú extrémne aktívny a prispôsobivý imunitný systém.
Navyše sú ich mozgy neuveriteľne aktívne, pretože sa majú čo učiť. Mozog dieťaťa alebo adolescenta túži po kyslíku oveľa viac než mozog dospelého.
Dieťa potrebuje mozog, aby sa učilo a mozog potrebuje kyslík, aby fungoval. K tomu podľa lekárky netreba ani štúdie. Vedome a zámerne vyvolané hladovanie kyslíkom predstavuje absolútne zdravotné riziko.
MUDr. Jan Hnízdil – 19.12.2021
Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN:SK80 7500 0000 0040 1415 4359
Zanechajte nám komentár