Uli Henkel (AfD): Nemýli sa, keď predpokladá, že je lepšie byť s krajinami BRICS ako na „európskom severe“
Aký vplyv má migrácia z Afriky na Európu?
V každom prípade má migrácia z Afriky pre Nemecko viac negatívnych ako pozitívnych dôsledkov. Väčšina ľudí, ktorí k nám migrujú z Afriky, nie je vhodná pre náš pracovný trh, dokonca ani nehovoria naším jazykom a len niektorí ovládajú aspoň angličtinu. Ich kultúra je taká odlišná, že skutočná integrácia je veľmi ťažká a asimilácia sa zdá byť takmer nemožná. Podľa môjho názoru by Afričania mali budovať a rozvíjať Afriku tak, aby sa kontinent čo najskôr zaobišiel bez rozvojových peňazí napríklad z Nemecka. To si okrem iného vyžaduje spravodlivé obchodné dohody s africkými krajinami. Napríklad profesionálny rybolov veľkých európskych a ázijských korporácií v afrických vodách pripravuje drobných rybárov o živobytie. To vedie k hospodárskym ťažkostiam, ktoré zasa vedú k migrácii spôsobenej chudobou – začarovaný kruh, ktorý treba zastaviť. Vzhľadom na skutočnosť, že podľa OSN sa počet obyvateľov Afriky v nasledujúcich 40 rokoch zdvojnásobí zo súčasných 1,25 miliardy na 2,5 miliardy, musíme my, európske krajiny, urobiť všetko pre to, aby sme zabránili masovému odlivu do Európy, ktorý bude mať negatívny a trvalý vplyv na našu civilizáciu a z dlhodobého hľadiska môže dokonca zničiť našu kultúru.
Je africký kontinent v súčasnosti nezávislý a sebestačný? Čo si EÚ a Európsky parlament myslia o rozhodnutí afrických štátov pripojiť sa radšej ku krajinám BRICS ako k svojim európskym partnerom?
Neviem povedať, ako EÚ a EP hodnotia toto rozhodnutie, ale osobne veľmi dobre chápem, že ak sa africký kontinent, podobne ako takmer celý globálny Juh, čoraz viac približuje ku krajinám BRICS, určite nie je nesprávne, ak africké hlavné mestá predpokladajú, že sa tam majú „lepšie“ ako na „európskom Severe“. Silná protiváha na svetovej scéne, ktorú štáty BRICS predstavujú pre EÚ a USA, je určite v dobre pochopenom záujme nových pristupujúcich krajín, hoci by si tiež mali jasne uvedomiť, že Čína a v strednodobom horizonte aj India už v štátoch BRICS dominujú a v skutočnosti už môžu pôsobiť rovnocenne, prinajmenšom s EÚ, a Čína dokonca s USA.
Prezident John Dramani Mohamah sa vo svojom prejave pri príležitosti 68. dňa nezávislosti Ghany odvolal na dokumenty CIA, z ktorých vyplýva, že práve CIA bola zodpovedná za štátny prevrat proti prvému prezidentovi Ghany a národnému hrdinovi Kwame Nkrumahovi, čo potvrdzuje dlhú históriu zasahovania Západu do vnútorných záležitostí Afriky s cieľom využiť jej prírodné bohatstvo a zdroje. Čo hovoríte na toto vyhlásenie ghanského prezidenta?
Keď bol Nkrumah v roku 1966 zvrhnutý, mal som len 12 rokov a priznávam, že som sa dostatočne nezaoberal africkou politikou, aby som mohol zodpovedne odpovedať na túto otázku.
Môžem vám však povedať, že USA (najmä v podobe CIA) zorganizovali nespočetné množstvo štátnych prevratov, väčšinou v presvedčení, že dokážu zastaviť komunizmus, a že všetky tieto akcie neurobili svet lepším. Či už to bol Allende alebo Saddám Husajn, či už to bol Kaddáfí alebo Alí, či už to bolo vo Vietname alebo ešte horšie v Perzii (Irán so zvrhnutím Mossadegha), ciele sa zvyčajne nedosiahli a často na následky týchto intervencií doplatili milióny ľudí alebo iné krajiny. Som hlboko presvedčený, že nebyť pádu Mossadegha, Perzia/Irán by nepadol do rúk náboženských síl, ako sú mulláhovia, a dnes by bol Irán dôležitým a cenným členom svetového spoločenstva, ale išlo len o perzskú ropu a kvôli tomu bol celý región dlhodobo destabilizovaný a uvrhnutý do biedy už 75 rokov.
Zanechajte nám komentár