Ukrajina prehrala vojnu: Termonukleárna vojna však stále hrozí
Senator Richard Black adresuje pre Schiller Institute conference: Ukrajina prehrala vojnu no termonukleárna vojna však stále hrozí VIDEO s titulkami TU
Záznam 13. júna 2022 Výňatok z konferencie Schillerovho inštitútu, ktorá sa konala 18. – 19. júna, „Bez bankrotovej reorganizácie umierajúceho transatlantického finančného systému nemôže existovať mier.“
Richard H. Black: Dovoľte mi začať tým, že sa domnievam, že Ukrajina už vojnu prehrala. Vojna samozrejme ešte neskončila, ale už je prehraná a ukážem Vám prečo: Stal sa z toho delostrelecký súboj.
Rusko vypáli 50 tis. striel, desaťnásobne viac než Ukrajina. Washington Post píše, že Ukrajine takmer došla munícia a za muníciu zo sovietskej éry nie je náhrada a uviedol, že Ukrajina utrpí denne tisíc obetí a včítane dvesto mŕtvych. Počet obetí za posledné tri týždne prudko stúpol a Ukrajina mesačne stráca 6 tis. mŕtvych vojakov. A to je 12 krát vyšší počet obetí, než sme my Američania utrpeli vo Vietname. V prepočte na jedného obyvateľa to znamená, že počet ich obetí je zhruba 60 krát vyšší, než počet obetí, ktoré utrpeli USA počas krvavej vojny vo Vietname.
Ukrajinci bojovali statočne, ale žiaden národ by takúto mieru obetí nemohol dlho zvládať. Ukrajina skončila.
Generálny tajomník NATO J. Stoltenberg 12. júna takmer pripustil, že Ukrajina bude nútená veľmi skoro požiadať o mier. Povedal, že jednou otázkou je, že akú vysokú cenu ste ochotní zaplatiť za mier? Koľko územia, koľko nezávislosti, koľko suverenity ste ochotní za mier obetovať? Jeho poznámky totiž naznačujú uznanie, že vojna je prehraná. Teraz sa z nej stala nepríjemná záležitosť, ktorú je potrebné, pokiaľ ide o NATO, rýchlo zabaliť.
Sankčná vojna zlyhala. Proti Rusku bola nasadená celková finančná sila západného sveta a dnes je rubeľ silnejší, než pred vojnou. Tohto toku bol najsilnejší zo všetkých mien. Ruská inflácia dosiahla vrchol okolo 15 % a očakáva sa, že bude klesať. Ale zatiaľ čo ich inflácia dosiahla vrchol, európska a americká začala prudko stúpať.
Prečo sa pokus o priškrtenie ruského obchodu nevydaril? Navzdory sankciám, Rusko nadviazalo silnejšie vzťahy s Čínou, Indiou, Juhoafrickou republikou, Iránom, Brazíliou a Saudskou Arábiou.
Dôležité krajiny globálneho juhu totiž odmietajú uposlúchnuť príkaz Washingtonu na uvalenie sankcií.
Nezávislé štáty sa USA boja, ale vadí im diktát, s kým môžu, alebo nemôžu obchodovať a takto sa znižuje rešpekt štátov voči Amerike.
Od samého počiatku vojny Rusi nikdy nezažili nedostatok potravín, bývania, vykurovania, pohonných hmôt, alebo benzínu. Kto očakáva, že Rusi sa zrútia zo straty, že nemôžu nakupovať u Gucciho, alebo hamburgery Big Mac, tak nerozumejú ruskej psychike.
Popularita ruského prezidenta stúpla na 83 %, čo je viac, ako u ktoréhokoľvek západného kolegu. Medzitým sa propagandistická vojna rozplýva. Na samom začiatku vojny USA rozpútali veľmi starostlivo paľbu protiruskej propagandy. Všetky nesúhlasné hlasy boli v médiách v poslednej dobe tvrdo blokované.
Bohužiaľ, spravodajské servery začali pripúšťať porážku Ukrajiny a prehru s Ruskom. Objavujú sa prvé trhliny a svet bude musieť pripustiť, že vojna je prehraná.
Poteší nás, ak vás článok obohatil o iný uhol pohľadu a ďakujeme vopred, ak podporíte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova na náš účet v ČSOB IBAN: SK80 7500 0000 0040 1415 4359
Zanechajte nám komentár