Kedy už konečne budeme kontrolovať aj výdaje, nie iba príjmy?
A máme to tu.
Štát opäť ušetrí a jeho najväčšími „šetričmi“, podľa nášho premiéra, budú dôchodcovia, ktorí zadarmo, bez nároku na akýkoľvek honorár, posilnia rady štátnych inšpekcií a finančných kontrolórov.
Tí sa medzitým môžu za riadnu mzdu venovať zrejme svojim koníčkom, alebo rozmnožovaniu svojich majetkov, keďže tu najnáročnejšiu prácu za nich urobia kontrolné hliadky dôchodcov. Tie budú pobehovať po obchodoch a kontrolovať, či obchodníci ,skutočne znížili ceny základných potravín v súlade so znížením dane z pridanej hodnoty o 10 percent. Veď čo budú robiť doma? Vysedávať, klebetiť, ohovárať vládu, nudiť sa a od rána do večera, pozerať seriály a behať po lekároch? Chodiť po liečeniach a výletoch nemajú za čo, pretože ich penzie stačia akurát na zaplatenie strechy nad hlavou a preživorenie do ďalšieho dôchodku, tak nech je z nich aspoň nejaký úžitok, keď už im štát dáva „zadarmo“ toľké peniaze. Maratón medzi regálmi dokonca prospeje ich zdraviu, pretože budú mať viac pohybu a budú aj medzi ľuďmi a nebudú trpieť depresiami zo samoty. Potom už stačí len „nabonzovať“ štátnym úradníkom, v ktorých obchodoch základné potraviny nezlacneli a tí si prídu vybrať pokuty.
Takže už nestačí Národná bločková lotéria, rôzne bonzácke a korupčné linky, kde môžu občania hlásiť svoje podozrenia na suseda, podnikateľa, lekára, učiteľa. Tu už budú občania kontrolovať a bonzovať sami seba, ak vôbec chcú prežiť. Nebudete bonzovať, nebudú sociálne balíčky, nebudú dôchodky, nebudeme mať na zdravotníctvo, sociálne služby, školstvo, na opravu ciest… a pokračovať môžeme do nekonečna, lebo na toto všetko peniaze už dávno nemáme. Pretože v tomto štáte sú len a iba občania zodpovední za to, čo slovenská legislatíva zámerne umožňuje najväčším podvodníkom a aj za cenu porušenia sprznených, stokrát novelizovaných zákonov zabezpečuje, aby ich nebolo možné ani odhaliť, ani potrestať a tak sa nám môžu smiať do očí. Pritom sa naše vlády neustále tvária, že tie státisíce úradníkov musíme nevyhnutne platiť, opäť zo štátnej kasy, lebo majú neuveriteľne veľa roboty. Ale akej, keď tu nič nefunguje a ešte aj kontroly majú robiť dôchodcovia? A keď už kontroly, prečo nie aj na ministerstvách, pri rozdeľovaní verejných zdrojov, rôznych štátnych fondov, eurofondov, či pri verejných obstarávaniach? Veď medzi dôchodcami sú tisíce veľmi múdrych a skúsených ľudí, ktorí by to zvládli „ľavou zadnou“ a robili by to zadarmo. Aj o eurofondy sme vraj prišli preto, lebo bolo málo ľudí a peniaze na projekty sme nestihli včas minúť! Tam ich ale už nepustíte, pretože to by pre vás „nem dopadlo dobre“, že? Hoci to by bola určite pre našich dôchodcov asi najväčšia zábava. Oni totiž majú naozaj dosť času chodiť s otvorenými očami, rozmýšľať a „počúvať“ to vymývanie mozgov, ako málo peňazí aj na ich dôchodky máme. Títo ľudia presne vedia, kde naše peniaze a bohatstvo Československa skončilo a kde naše peniaze, už bez bohatstva, končia aj v súčasnosti.
Už o pár dní sa dozvieme, o koľko viac v štátnej kase mať budeme. Z bohatšej štátnej kasy, vďaka dôchodcom, tak budeme môcť podporovať ešte vo väčšom podnikateľské aktivity najbohatších zahraničných investorov a novodobých slovenských kapitalistov, ktorí by bez neus-tálych dotácií štátu a eurofondov už dávno zahynuli, pretože asi nikde na svete vláda nepodporuje toľko príživníkov v súkromnom sektore, ako u nás.
Nainfikovaná socialistickou propagandou som si vždy myslela, že keď niekto súkromne podniká, do svojho podnikania musí vložiť vlastné peniaze a sám si musí zarobiť, pretože v kapitalizme sa o neho štát starať nebude. Vždy som si myslela, že keď si niekto otvorí súkromnú nemocnicu, súkromnú školu, domov dôchodcov, poisťovňu, reštauráciu, firmu, banku, či založí súkromný športový klub, tak si všetky služby a tovary zaplatia tí, ktorí na to majú a na dobrovoľnej báze. Nie tak, že na základe zákona štát od nás vymámi dane a odvody a potom ich dá súkromným spoločnostiam namiesto toho, aby podporoval štátne inštitúcie.
Viac, ako dvadsaťročné skúsenosti ma ale presvedčili, že v kapitalizme sa dá úspešne podnikať len vtedy, keď najviac peňazí získate z verejných zdrojov a z rôznych štátnych fondov a eurofondov. Namiesto toho, aby vlády hľadali možnosti, ako získať viac peňazí rozbehnutím malého a stredného podnikania, domáceho poľnohospodárstva, priemyslu, služieb a z ich ziskov zvyšovali životnú úroveň svojich občanov, robia všetko preto, aby sme na Slovensku zvyšovali životnú úroveň len samotných vlastníkov súkromných spoločnosti a občanov iných štátov, ktoré u nás investujú a zisky vyvážajú za naše hranice. Problém je totiž v tom, že oni u nás neinvestujú preto, že nás milujú a sú celí šťastní, že konečne žijeme vraj slobodne a v demokracii, ale len a len preto, lebo tu majú lacnú pracovnú silu, odbytišťa svojich výrobkov, množstvo skorumpovateľných úradníkov, nevymožiteľnosť práva a vysoké zisky.
Zisk je jediným zákonom kapitalizmu dnešnej doby. Zisk za každú cenu a u naj-bohatších bez akýchkoľvek zábran, hoci ešte prednedávnom aj tam platila akási morálka. Dnes by ste práve morálku hľadali veľmi ťažko a na Slovensku obzvlášť, pretože tu je kade-aký odkundes obrovským kapitalistom, ale len vtedy, keď mu pomáha nie iba pán boh, ale hlavne rôzne politické skupiny a európske peniaze. Nevyčerpateľný to zdroj korupcie a ich bohatstva.
Ľ. Rešovská
Zanechajte nám komentár