Caesarisus superbohatých ľudí | Peter Robejšek
Rozhovor s ekonómom a politológom Dr. Petrom Robejškom o tom ako prebieha súboj svetových elít s občanmi a o povstaní poľnohospodárov, vedúcich k systémovým zmenám
Konzumná doba dozrieva, dochádza k zmene systému v spoločnosti. Poskytovala pred časom kľudné fungovanie pre väčšinu ľudí, konzumnú perspektívu na štátny dlh s autom a dovolenkou, v závetrí toho fungovala aj EÚ a fungovalo to len v dobrom počasí. Dobré časy sa minuli a nastáva zvrat. Európska únia je stelesnením toho, že je potrebné premýšľať a zistiť, ako by mal vyzerať nový systém, čo urobiť so Západnou spoločnosťou…
Demokracia na Západe vyzerá tak, že ľudia konzumujú aj politiku. Je čas zaoberať sa aktívnou politikou a kriticky sa pozerať na svojich politikov v pozitívnom slova zmysle. Kúzlo je v lokalizácii a teda zamerať sa na svoje najbližšie okolie. Globalizácia končí a z toho vyplýva koniec dovozu tovaru z extrémnych diaľok. Konzumenti sa budú musieť uskromniť a vyberať si z menšieho množstva, ale z vlastnej produkcie. Životná úroveň bude slobodnejšia, ale nebude taká naleštená. To si je dobre uvedomiť.
Ako prebieha súboj elít s občanmi?
Prečo je nepokoj v Európe a protesty poľnohospodárov?
Prečo Green Deal pomaly končí?
Prečo si myslia, že premôžu prírodu?
Koľko miliónov ľudí sa chce vyhnúť vojne na Ukrajine?
Čo je technofeudalizmus?
Ako sa technológia obracia proti ľuďom?
Akou dekadenciou prechádza spoločnosť?
Ako technológie slúžia alebo pohlcujú?
Čo je princíp dejín?
Čo je princípom pokroku?
Ako sa vymknúť zo systému?
V akom stave sa nachádza západná spoločnosť?
Prečo si veľkí politici myslia, že mier sa dá dosiahnuť vojnou?
Ako by mala prebiehať diskusia o novom systéme?
Zanechajte nám komentár