Dôkazy na preukázanie paralelných svetov existujú
Veľký tresk: Kozmológ z Kalifornského technologického inštitútu Caltech verí, že našiel dôkaz, že iné paralelné vesmíry skutočne existujú.
Ranga-Ram Chary preukázal dôkazy o kozmickej interakcii s inými svetmi, ktoré možno použiť na identifikáciu anomálií, ktoré objavil a použil ich na mape žiarenia kozmického pozadia.
Kozmické žiarenie pozadia
Berúc do úvahy pozostatky udalosti Veľkého tresku, žiarenie kozmického pozadia pozostáva zo svetla, ktoré sa sformovalo z počiatočného chaosu zrodu nového vesmíru. Chari pripravil mapu tohto kozmického javu pomocou údajov zozbieraných vesmírnym teleskopom Maxa Plancka v Európskej vesmírnej agentúre (ESA). Potom túto mapu porovnal s mapou celej nočnej oblohy, kde objavil niečo, čo vyzeralo ako jasný bod svetla.
Prvotný svetelný výbuch bol dlho pozorovaný zo žiarenia kozmického pozadia. Vedci použili účinky týchto svetiel na identifikáciu stopy žiarenia vo vesmíre, o ktorej sa domnievajú, že vznikla počas prvých 380 000 rokov po Veľkom tresku. Výskumníci sa domnievajú, že s najväčšou pravdepodobnosťou prvé svetlo samotné vzniklo rekombináciou, keď sa častice protónov a elektrónov prvýkrát spojili, aby vytvorili prvok vodík vo vesmíre. Vďaka širokému spektru viditeľného svetla vyžarovaného z tesne uzavretého vodíka ho vedci používajú na určenie špecifickej farby prvotných svetelných škvŕn pozorovaných na kozmickom pozadí.
Teória multivesmíru
Teoretici teórie multivesmíru tvrdia, že nepretržitá expanzia vesmíru vytvorila rôzne masy energie, ktoré sa rozpínajú a končia veľmi vysokou rýchlosťou, vytvárajúc zo seba masy iných a početných vesmírov. Niektorí vedci poukazujú na to, že táto teória kozmickej inflácie alebo rýchlej expanzie raného vesmíru vedie k prijateľnej teórii multivesmíru.
Výskumník a obhajca teórie inflácie Alan Guth z MIT University hovorí, že väčšina interpretácií pojmu inflácia vedie k večnej inflácii, v dôsledku ktorej sa vytvárajú mnohé ďalšie kozmické masy. Zatiaľ čo teórie multivesmíru a paralelných vesmírov akceptujú niektorí z najznámejších kozmológov a astrofyzikov, iní vedci sa rozhodli túto možnosť odmietnuť, pretože ide skôr o filozofickú a sci-fi záležitosť.
Odporcovia teórie multivesmíru tvrdia, že povaha empirickej vedy neumožňuje takéto teórie dokázať ani vyvrátiť. Medzitým iní odborníci v tejto oblasti hľadajú spoločnú reč v tejto diskusii. Výskumník z Princetonskej univerzity David Spergel hovorí, že vždy by sa mali zvážiť ďalšie možnosti, ako sú zložité vlastnosti prachu v popredí, ktoré by mohli poskytnúť pravdepodobnejšie vysvetlenie raného svetla.
Chary sa tiež pokúsil preskúmať ďalšie možnosti, ale postavil sa proti nim, pretože povedal, že jeho vlastné nápady budú pravdepodobne značne prepracované. Vo svojej štúdii poznamenáva, že na vyvodenie definitívneho záveru z jeho zistení je potrebný ďalší výskum.
Zdroj: techtimes.com
Zanechajte nám komentár