Nie je potrebná revolúcia, stačí sa prebudiť – Josef Níjo Hrušovský
Málokto vie, že existuje viac svetov, a príde raz doba, kedy sa spoja.
Človek sa začína meniť a na základe božskej iskry v sebe mení aj svet okolo seba. Ľudia sa prebúdzajú a svet speje k lepšiemu, aj keď to teraz mnohí ešte necítia.
Politici, finančníci, žoldnieri a farmaceutický priemysel už nemajú podporu. Svet sa mení, dobro a láska naozaj zvíťazia. Kto sa naladil a cíti to, dostane ako bonus lepšie zdravie, mladnutie a pokoj v duši, nech sa deje čokoľvek.
Nie je potrebná revolúcia, stačí pokojná cesta.
Zločincov dobehne pravda. Odhalí sa ich korupcia, hlúposť, ich zločiny proti ľudskosti a slobode.
Čím viac ľudí sa prebudí, tým skôr nastane ich koniec.
Čo bola Pangea?
Asi pred 300 až 200 miliónmi rokov (od neskorého paleozoika až po veľmi neskorý trias) kontinent, ktorý dnes poznáme ako Severná Amerika, susedil s Afrikou, Južnou Amerikou a Európou. Všetky existovali ako jeden kontinent s názvom Pangea. Pangea sa prvýkrát začala trhať, keď medzi Afrikou, Južnou Amerikou a Severnou Amerikou vyrástla trojramenná trhlina. Trhlina začala, keď magma vytryskla cez slabinu v kôre a vytvorila vulkanickú trhlinu. Sopečné erupcie chrlili popol a sopečné úlomky po celej krajine, keď sa tieto oddelené fragmenty Pangea o veľkosti kontinentu rozchádzali. Trhlina medzi rozprestierajúcimi sa kontinentmi sa postupne rozrástla a vytvorila novú oceánsku panvu, Atlantik. Trhlinová zóna známa ako stredoatlantický hrebeň naďalej poskytovala surové vulkanické materiály pre rozširujúcu sa oceánsku panvu.
Medzitým bola Severná Amerika pomaly zatlačená na západ preč z riftovej zóny. Hrubá kontinentálna kôra, ktorá tvorila nové východné pobrežie, sa zrútila na sériu poklesnutých zlomových blokov, ktoré sú zhruba paralelné s dnešným pobrežím. Horúci, zlomový okraj kontinentu bol spočiatku vysoký a vznášal sa v porovnaní s novou oceánskou panvou. Keď sa okraj Severnej Ameriky vzdialil od horúcej trhlinovej zóny, začal sa pod novým Atlantickým oceánom ochladzovať a klesať. Táto kedysi aktívna divergentná hranica platní sa stala pasívnym, zadným okrajom Severnej Ameriky, ktorá sa pohybuje na západ. Z hľadiska doskovej tektoniky je Atlantická nížina známa ako klasický príklad pasívneho kontinentálneho okraja.
V súčasnosti zostávajú mezozoické a kenozoické sedimentárne horninové vrstvy, ktoré ležia pod veľkou časťou pobrežnej nížiny a lemujúce kontinentálny šelf, takmer horizontálne.
Zanechajte nám komentár